Oddaj głos i zadecyduj, kto jest legendą!

Poznaliśmy nominowanych do Rock and Roll Hall of Fame 2020! Kto w tym roku zostanie wprowadzony do muzeum rock and rolla? Również Ty możesz o tym zadecydować...

W zeszłym tygodniu muzeum Rock and Roll Hall of Fame podało 16 nominacji do corocznej nagrody dla gwiazd muzyki rockowej. Nie obyło się bez kontrowersji. Wielu fanów zastanawia się, dlaczego szansę na nagrodę otrzymują np. raperzy? Największe kontrowersje wzbudziły nominacje Whitney Houston i Notorious B.I.G. Według internautów, w żaden sposób nie przyczynili się do rozwoju i popularyzacji rock and rolla.

Jakie kryterium należało spełnić, aby zostać nominowanym do tegorocznej nagrody Hall of Fame?

  • Wokaliści lub zespoły muzyczne muszą mieć na swoim koncie debiutanckie albumy lub single wydane przynajmniej 25 lat przed nominacją.

Tegoroczną nowością przygotowaną przez organizatorów jest głosowanie za pośrednictwem Google. Każdy może mieć wpływ na to, kto zostanie wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame w 2020. Ceremonia odbędzie się 2 maja w Cleveland w stanie Ohio.

W serwisie Google za każdym razem, gdy wyszukamy nominowany zespół bądź wokalistę pojawi się pole do głosowania. Każdy z nas może oddawać codziennie pięć głosów na swoich faworytów. Plebiscyt internautów trwa do 20 stycznia 2020. Do uczestnictwa w tej rockowej zabawie wymagane jest posiadanie konta na wcześniej wspomnianym serwisie. Sprawdź sam: Zagłosuj teraz!

Do Salonu Sław zostanie wprowadzonych przynajmniej pięciu artystów. Na ostateczne wyniki będą miały wpływ głosy ponad 1000 artystów, historyków, dziennikarzy i członków przemysłu muzycznego. Wyniki plebiscytu internetowego również będą brane pod uwagę przy ogłaszaniu zwycięzców. Do Rock and Roll Hall of Fame zostaną wprowadzeni artyści, którzy zdobędą ponad 50% wszystkich głosów.

Nominowani do nagrody Rock And Roll Hall Of Fame 2020:
Pat Benatar

Dave Matthews Band
Depeche Mode
The Doobie Brothers
Whitney Houston
Judas Priest
Kraftwerk
MC5
Motörhead
Nine Inch Nails
The Notorious B.I.G.
Rufus featuring Chaka Khan
Todd Rundgren
Soundgarden
T. Rex
Thin Lizzy

W głosowaniu internautów prowadzi obecnie Pat Benatar, który otrzymał blisko 200 tys. głosów. Na podium znajdują się także The Doobie Brothers (ponad 178 tys.) i Soundgarden (ponad 173 tys.). TOP 5 uzupełniają także: Judas Priest (150 tys. głosów) i Depeche Mode (149 tys. głosów). Głosy odświeżają się średnio co minutę.

Na początku 2019 roku do Rock And Roll Hall of Fame zostali wprowadzeni: The Cure, Def Leppard, Janet Jackson, Stevie Nicks, Radiohead, Roxy Music, The Zombies. Inicjatywa powstała w 1986 roku.

SŁUCHAJ ROCK RADIA