"Joker" pobił rekord świata!

Najnowszy film Todda Phillipsa pobił światowy rekord dla najlepiej zarabiającego filmu dla dorosłych. Niespełna miesiąc po premierze Joker zainkasował 788,1 mln dolarów. Tym samym zdetronizował "Deadpoola".

Wytwórnia Warner Bros poinformowała o przychodach „Jokera”. Stan na 25.10 wynosił prawie 800 mln dolarów. Film trafił tym samym na sam szczyt najlepiej zarabiających produkcji w kategorii wiekowej R (osoby poniżej 17 roku życia muszą oglądać go z osobą pełnoletnią). Według szacunków, po weekendzie, na swoim koncie może mieć już nawet 850 mln dolarów!

„Joker” bije rekordy popularności także w Polsce. Do tej pory obejrzało go już ponad milion osób. W ubiegłym tygodniu uplasował się na drugim miejscu polskiego Box Office. Wyprzedziła go „Czarownica”, która w ubiegłotygodniowy weekend zgromadziła prawie 16 tysięcy widzów więcej niż dzieło Phillipsa. Jak wyglądało to w ostatni weekend? Przekonamy się o tym za kilka dni!

Najnowsza produkcja Warner Bros opowiada historię o superprzestępcy z uniwersum DC. Arthur Fleck (Joaquin Phoenix) opuścił zakład psychiatryczny i na życie zarabia jako uliczny klaun. Przez ludzi traktowany jest jak wyrzutek. Wszystko przez chorobę neurologiczną, która powoduje u niego niekontrolowane ataki śmiechu. Joker prowadzi dziennik. W jednym wpisie otwarcie stwierdza: "mam nadzieję, że moja śmierć będzie miała więcej sensu niż życie”. Wieczorami, wspólnie z chorą matką (Frances Conroy), ogląda talk show Murray'a Frankina (Robert De Niro). Joker po utracie pracy postanawia spróbować sił jako lokalny komik. W tej branży również nie odnosi sukcesów. Popada w obłęd i sieje spustoszenie w Gotham City.

 

Pojawiają się spekulacje, że film „Joker” oraz odtwórca głównej roli – Phoenix, są mocnymi kandydatami do Oscara. Na co jeszcze warto zwrócić uwagę? Oczywiście Muzyka! Soundtrack przygotowany przez producentów liczy ponad 20 kompozycji. Fani filmu mogą wyruszyć w muzyczną podróż przez świat Jokera. Na liście nie mogło zabraknąć takich kawałków jak: "Smile" – Jimmy'ego Durante czy "My Way" od Franka Sinatry. Jakie piosenki jeszcze znalazły się na tej liście? Przekonajcie się sami!

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA