Wszystkiego najlepszego Grohl!

REKLAMA
David Eric Grohl urodził się 14 stycznia 1969 roku w Warren, w stanie Ohio. Wychodzi na to, że dziś obchodzi swoje 51 urodziny. Wszystkiego najlepszego Grohl!
REKLAMA
 

David Eric Grohl, wspaniały muzyk, perkusista Nirvana, frontman oraz założyciel Foo Fighters.  A oto i kilka faktów o których być może nie wiedzieliście na temat Davida:

REKLAMA

Lepiej zachować spokój na koncertach Grohla, 11 lipca 2011r. wyprosił niegrzecznych fanów ze swojego koncertu. Przerwał koncert i powiedział do mikrofonu " Nie przyszedłeś na mój występ się bić tylko tańczyć, wyjdź stąd".

Podobno to dzięki Ozziemu Osborne, David zaczął grać w zespole z Kurtem Cobainem i Kristem Novoselicem.

 

Nazwa założonego przez niego zespołu pochodzi od niewyjaśnionego do dzisiaj zjawiska w czasie II wojny światowej - Foo Fighter.

 

Grohl podobno jest wielkim fascynatem UFO. Miał okazje zaspokoić swoja ciekawość podczas występu Foo Fighters w The Roswell International Air Center, gdzie prawdopodobnie przechowywano szczątki UFO z 1947r.

REKLAMA

W 2006 roku wystąpił w teledysku grupy Eagles of Death Metal w utworze "I Want You So Hard". Gdy oglądacie teledysk przyjrzyjcie się panom w perukach na drugim planie, oto i on.

 

Wydana przez Davida płyta Probot, była hołdem dla muzyków którzy wywarli na nim wpływ w okresie jego młodości. Utwory na płycie zostały zrealizowane we współpracy z najpopularniejszymi muzykami rockowymi oraz heavymetalowymi.

Dio, „Holy Diver” to według Davida idealny album. Docenił go za prostotę i spójność ich brzmienia.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory