Eddie van Halen świętuje dziś 65 urodziny!

REKLAMA
Człowiek, który swoimi pomysłami zrewolucjonizował świat muzyki. Wizjoner i kreator, niekwestionowany autorytet dla gitarzystów na całym świecie. Eddie van Halen kończy dziś 65 lat.
REKLAMA

Przyszedł na świat 26 stycznia 1955 roku. Wychowywał się w muzykalnej rodzinie, jego ojciec grał na saksofonie i klarnecie. W młodości, Eddie wraz ze swoim bratem Alexem rozpoczęli grę na instrumentach muzycznych, Eddie- na perkusji, Alex-na gitarze. Jednak po czasie, obaj doszli do wniosku, że lepiej czują się w odwrotnej konfiguracji, dlatego też zdecydowali się na zamianę. Dla Eddiego van Halena główną inspiracją w tamtych czasach była muzyka Ericka Claptona.

REKLAMA

W 1972 roku bracia założyli zespół Mammoth, który po krótkim czasie zmienił nazwę na Van Halen. Pierwsza płyta zespołu, wydana w 1978 roku, przeszła do historii rocka jako jeden z najlepszych debiutów. Wraz z zespołem Eddie van Halen odnosił ogromne sukcesy i stał się jednym z najbardziej rozpoznawalnych gitarzystów na świecie.

 

Eddie van Halen uważany jest w świecie muzyki za propagatora techniki gry na gitarze zwanej tappingiem. Artysta słynie ze swoich owocnych eksperymentów z dźwiękami. Swoją grą w utworze "Cathedral", sprawia wrażenie gry na klawiszach.

 


Oprócz gry w zespole, Eddie ma na swoim koncie również występy z takimi legendami jak Michael Jackson ("Beat it" solo).

Eddie van Halen znajduje się na liście 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magzazynu Rolling Stone, a także na liście 100 najlepszych gitarzystów heavymetalowych wszech czasów magazynu Guitar World.

REKLAMA
 

 
Obecnie muzyk zmaga się z rakiem gardła, dlatego też z okazji urodzin życzymy mu przede wszystkim szybkiego powrotu do zdrowia!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory