Oscary 2020! [WYNIKI]

Redakcja
10.02.2020 02:40
A A A
Oscary

Oscary (Danny Moloshok / Danny Moloshok/Invision/AP)

To już 92 ceremonia wręczenia Oscarów! W kategorii "Najlepszy film nieaglojęzyczny" walczył film Jana Komasy "Boże Ciało"

My pojechaliśmy tak trochę do L.A ;) aby relacjonować Wam przebieg całej ceremonii, oto jak wręczane były nagrody:

NAJLEPSZY FILM: "Parasite"

Pozostałe nominacje: "Le Mans '66", "Irlandczyk", "Jojo Rabbit", "Joker", "Małe kobietki", "Historia małżeńska", "1917", "Pewnego razu...w Hollywood"

NAJLEPSZA AKTORKA: Renee Zellweger "Judy"

Pozostałe nominacje: Cynthia Erivo "Harriet", Scarlett Johansson "Historia małżeńska", Saoirse Ronan "Małe kobietki", Charlize Theron "Gorący temat"

NAJLEPSZY AKTOR: Joaquin Phoenix ("Joker")

Pozostałe nominacje: Antonio Banderas ("Ból i blask"), Leonardo DiCaprio ("Pewnego razu... w Hollywood"), Adam Driver ("Historia małżeńska"), Jonathan Pryce ("Dwóch papieży")

NAJLEPSZY REŻYSER: Bong Joon Ho

Pozostałe nominacje: Sam Mendes, Martin Scorsese, Todd Phillips, Quentin Tarantino

NAJLEPSZA PIOSENKA: "(I’m Gonna) Love Me Again" "Rocketman"

Pozostałe nominacje: "I’m Standing With You" "Breakthrough", "Into The Unknown" "Kraina lodu II", "Stand Up" "Harriet", "I Can’t Let You Throw Yourself Away" "Toy Story 4"

NAJLEPSZA MUZYKA FILMOWA: "Joker"

Pozostałe nominacje: "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie", "1917", "Małe kobietki", "Historia małżeńska"

NAJLEPSZY FILM MIĘDZYNARODOWY: "Parasite" (Korea Południowa)

Pozostałe nominacje: "Nędznicy" (Francja), "Kraina miodu" (Macedonia Północna), "Boże Ciało" (Polska), "Ból i blask" (Hiszpania)

NAJLEPSZA CHARAKTERYZACJA: "Gorący temat"

Pozostałe nominacje:"Joker", "Judy", "Czarownica 2", "1917"

NAJLEPSZE EFEKTY SPECJALNE: "1917"

Pozostałe nominacje: "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie", "Avengers: Koniec gry", "Król Lew", "Irlandczyk"

 NAJLEPSZY MONTAŻ: Ford vs Ferrari ("Le Mans ’66")

Pozostałe nominacje: "Irlandczyk", "Jojo Rabbit", "Joker", "Parasite"

NAJLEPSZE ZDJĘCIA: Roger Deakins "1917"

Pozostałe nominacje: Robert Richardson "Pewnego razu... w Hollywood", Rodrigo Prieto "Irlandczyk", Jarin Blaschke "The Lighthouse", Lawrence Sher "Joker"

NAJLEPSZY DŹWIĘK: Stuart Wilson, Mark Taylor "1917"

Pozostałe nominacje: Tom Ozanich "Joker", Steve A. Morrow "Le Mans ’66", Michael Minkler "Pewnego razu... w Hollywood", Tom Johnson, Mark Ulano "Ad Astra",  Mark Ulano "Pewnego razu... w Hollywood", Tod A. Maitland "Joker", Gary Rydstrom "Ad Astra"

NAJLEPSZY MONTAŻ DŹWIĘKU: Donald Sylvester "Le Mans ’66"

Pozostałe nominacje: Oliver Tarney, Rachael Tate "1917", Wylie Stateman "Pewnego razu... w Hollywood", David Acord, Matthew Wood "Gwiezdne wojny: Skywalker. Odrodzenie", Alan Robert Murray "Joker"

NAJLEPSZA AKTORKA DRUGOPLANOWA: Laura Dern ("Historia małżeńska")

pozostałe nominowane: Kathy Bates ("Richard Jewell"), Scarlett Johansson ("Jojo Rabbit"), Florence Pugh ("Małe kobietki"), Margot Robbie ("Gorący temat")

NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY: "Learning to Skateboard in a Warzone (If You're a Girl)"

pozostali nominowani: "Walk Run Cha-Cha", "In The Absence", "Life Overtakes Me", "St. Louis Superman"

NAJLEPSZY PEŁNOMETRAŻOWY FILM DOKUMENTALNY: "American Factory"

Pozostali nominowani: "The Edge of Democracy", "For Sama", "Kraina miodu", "The Cave"

NAJLEPSZE KOSTIUMY: "Małe kobietki"

Pozostali nominowani:: "Joker", "Irlandczyk", "Jojo Rabbit", "Pewnego razu... w Hollywood",  "Irlandczyk"

NAJLEPSZA SCENOGRAFIA: "Pewnego razu... w Hollywood"

pozostali nominowani: "1917", "Parasite", "Jojo Rabbit", "Irlandczyk"  

NAJLEPSZY FILM KRÓTKOMETRAŻOWY: "The Neighbor's Window"

pozostali nominowani: "Brotherhood", "Nefta Football Club", "Saria", "A Sister"

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ADAPTOWANY: Taika Waititi ("Jojo Rabbit")

pozostali nominowani: Todd Philips ("Joker"), Stevan Zaillian ("Irlandczyk"), Anthony McCarten ("Dwóch papieży") Greta Gerwig ("Małe kobietki")

NAJLEPSZY SCENARIUSZ ORYGINALNY: Han Jin-won, Joon-ho Bong ("Parasite")

pozostali nominowani: Noah Baumbach ("Historia małżeńska"), Quentin Tarantino ("Pewnego razu... w Hollywood"), Rian Johnson ("Na noże"), Krysty Wilson-Cairns, Sam Mendes ("1917")

NAJLEPSZY KRÓTKOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY: "Hair Love"

pozostali nominowani: "Sister", "Kitbull", "Mémorable", "Daughter"

NAJLEPSZY PEŁNOMETRAŻOWY FILM ANIMOWANY: "Toy Story 4"

pozostali nominowani: "Klaus", "Praziomek", "Jak wytresować smoka 3", "Zgubiłam swoje ciało"

NAJLEPSZY AKTOR DRUGOPLANOWY: Brad Pitt ("Pewnego razu... w Hollywood")

To już druga statuetka dla aktora w jego karierze! 

pozostali nominowani: Anthony Hopkins ("Dwóch papieży"), Joe Pesci ("Irlandczyk"), Al Pacino ("Irlandczyk"), Tom Hanks ("Cóż za piękny dzień")

 

Więcej o:

SŁUCHAJ ROCK RADIA