Ponad 1 mln złotych dla akcji charytatywnej "Nadzieja" od sieci Biedronka

REKLAMA
"Nadzieja" to akcja charytatywna z udziałem wybitnych polskich pisarzy i pisarek, w ramach której ukazała się książka, do której swoje teksty podarowali m.in Olga Tokarczuk, Wiesław Myśliwski, Hanna Krall, Joanna Bator, Mariusz Szczygieł, Andrzej Stasiuk czy Magdalena Grzebałkowska. Dochód ze sprzedaży antologii wesprze domy opieki dla seniorów, którzy najbardziej ucierpieli podczas pandemii.
REKLAMA

Do tej pory konto akcji czytelnicy zasilili kwotą 193 236 złotych - pierwsze ośrodki otrzymały już pomoc. Do akcji dołączyła sieć Biedronka wspierając inicjatywę kwotą 1 062 038 złotych. Łączna kwota na koncie akcji na dzień po ukazaniu się książki to ponad 1 255 000 złotych! Jak szacuje Fundacja Agory dzięki tej kwocie wsparcie finansowe dostanie kilkadziesiąt ośrodków pomocy dla osób starszych.

REKLAMA

Książka jest dostępna od 8 lipca w salonach empik a od 9 lipca również na półkach sklepów sieci Biedronka.

- Biedronka od zawsze wspierała rozwój czytelnictwa w Polsce, a od początku pandemii wspierała również Polaków i polską gospodarkę za pomocą specjalnych programów skierowanych m.in. do seniorów. Książka „Nadzieja” dostępna od dzisiaj w sklepach sieci jest kolejnym takim działaniem łączącym dobroczynność z promocją wybitnej polskiej literatury, dlatego nie mogliśmy w nim nie wziąć udziału – mówi Arkadiusz Mierzwa, dyrektor do spraw komunikacji w sieci Biedronka.

Kontaktujemy się z przedstawicielami ośrodków, które planujemy wesprzeć. To są fantastyczne rozmowy! Dowiadujemy się o tym, co domy czy hospicja robią dla podopiecznych, jak radzą sobie w pandemii, czego obawiają się w najbliższych miesiącach, jakie mają najpilniejsze potrzeby. Stąd wiemy gdzie przydadzą się fundusze na pościele, na łóżka rehabilitacyjne, dodatkową pomoc opiekuńczą, czy krosna to terapii zajęciowej. W rozmowach spotykamy ludzi i historie, które dają wielką moc do prowadzenia tej akcji - mówi Anna Kołtunowicz, wiceprezeska Fundacji Agory.

Książka „Nadzieja” jest dostępna również online na kulturalnysklep.pl/nadzieja, empik.com/nadzieja a w formie ebooka na publio.pl/nadzieja.

REKLAMA

Partnerami akcji są Rzecznik Praw Obywatelskich, Fundacja Agora oraz Empik.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory