Iron Maiden wraca do pracy - znamy plany zespołu

REKLAMA
Trudne czasy pandemii uniemożliwiły łączenie pasji z pracą nawet największym graczom światowej sceny heavymetalu.
REKLAMA

Wokalista Iron Maiden, Bruce Dickinson, przyznał, że powstaje nowy album studyjny, a w zespole panuje stan pełnej gotowości do działania koncertowego. Przerwana trasa Legacy 2020 wywołała spore rozczarowanie nie tylko w zespole, ale przede wszystkim wśród fanów. Maideni mieli również zagrać w tym roku koncert w Polsce. Oficjalnie wiemy już, że grupa wystąpi na Stadionie Narodowym w Warszawie 11 czerwca 2021 roku. Co więcej, to u nas rozpoczną swoją trasę koncertową.

REKLAMA

Lockdown zamknął muzyków na długo w studiu, co przyniesie niebawem owoce pracy w postaci nowego albumu - następcy pięcioletniego The Book of Souls, nad którym zespół intensywnie pracuje. Nie znamy jeszcze szczegółów związanych z płytą, ale patrząc na media społecznościowe zespołu, energia nie opuszcza Maidenów włącznie z legendarną maskotką, Eddiem.

20 listopada będzie miała miejsce premiera albumu koncertowego Nights of the Living Dead: Legacy of the Beast: Live in Mexico City. Materiał zarejestrowano we wrześniu ubiegłego roku, a wydawnictwo ukaże się zarówno na CD, jak i winylu. Na największych miłośników angielskiej legendy czeka edycja limitowana w postaci wydań książkowych i LP w barwach meksykańskiej flagi.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory