Paweł ,,Kelner" Rozwadowski nie żyje

Dzisiaj żegnamy wokalistę i założyciela zespołu ,,Izrael". ,,Kelner" pojawił się na polskiej scenie muzycznej pod koniec lat 70-tych. Na długie lata stał się jej nieodłączną częścią.

Paweł Rozwadowski był jednym z pierwszych pionierów punku w Polsce, w czasie gdy grał w kapeli Fornit. Kontynuował rozwijanie tego gatunku w Polsce po rozpadzie Fornitu, zakładając zespół Deuter wraz z byłym perkusistą Kryzysu, Kamilem ,,Blitz” Stoorem.

W latach 80-tych najbardziej zasłynął jednak ze swojej działalności pod szyldem grupy ,,Izrael”, której również był założycielem. Grupa wydała wtedy tylko jeden album, który zatytułowany został ,,Biada, biada, biada”.

W latach 90-tych Rozwadowski pod pseudonimem ,,Kelner” podjął współpracę z Robertem Brylewskim. Wydali oni płytę Techno Terror jako ,,Max” i ,,Kelner”. Do końca swojej, przedwcześnie zakończonej kariery grał koncerty z reaktywowanymi zespołami Deuter i Izrael.

Paweł Rozwadowski zmarł w wieku 58 lat w związku z chorobą, z którą się zmagał. Jego twórczość niewątpliwie stanowi spory kawałek historii polskiej muzyki i polskiego punk-rocka.

SŁUCHAJ ROCK RADIA