Urodziny kochanka Lady Pank

65 lat temu narodziła się legenda polskiego rocka, wokalista Lady Pank - Janusz Panasewicz. Czy jest coś czego jego fani, amanci "Kryzysowej narzeczonej" mogą nie wiedzieć o mistrzu "Sztuki latania"?

„Sztuka latania” jako jedna z niewielu powstała na podstawie prawdziwej historii z życia Panasewicza. Artysta żalił się Andrzejowi Mogielnickiemu o trudnościach pracy w zespole. Mówił zrezygnowany, że jego życie to jedynie „studio, praca, hotel”. Po usłyszeniu tej opowieści Mogielnicki napisał tekst „Sztuki latania”. Utwór przez 11 tygodni znajdował się na liście przebojów Programu III Polskiego Radia. Powstała również jego wersja anglojęzyczna, jednak ta nie zdobyła aż takiej popularności.

 

Początkowo nazwa zespołu Lady Pank miała brzmieć Żużel, jednak artyści szybko porzucili ten pomysł. Zainspirowali się nazwą od piosenki „Mała Lady Punk”, jednak artyści zmienili „u” na „a”.

 

W latach 80. zespół był jednym z niewielu, które wyruszyły na podbój Ameryki. Zespół odmówił występowania dla królowej popu — samej Madonny!

 
 

SŁUCHAJ ROCK RADIA