Van Halen na skrzypcach

REKLAMA
Jak brzmi cover jednego z najsłynniejszych gitarowych solo na skrzypcach? Kilka dni temu opublikowano interpretację "Eruption" Van Halena w wykonaniu Jill z japońskiego zespołu Unlucky Morpheus.
REKLAMA
 

Cover w hołdzie dla Vana Halena pojawił się na nowym, wydanym w tym miesiącu albumie „Loud Playing Workshop” grupy Unlucky Morpheus. 

REKLAMA

„Eruption", debiut Van Halena z 1978 roku, jedno z największych solo gitarowych w historii pozwoliło Eddiemu zostać rockowym bożyszczem. To właśnie jego charakterystyczny styl podwójnego tappingu, naprzemiennej gry kostką i zabaw z wajchą tremolo ze wspomnianego utworu sprawił, że dziś środowisko artystyczne w niezwykle różnorodny sposób oddaje hołd zmarłej w październiku 2020 roku ikonie rocka. Ostatnio został odsłonięty mural, który obecnie zdobi ścianę Guitar Centre w Hollywood, a na platformie Youtube jest dostępna animacja Jawy z Gwiezdnych Wojen, który gra solo na gitarze dla uczczenia pamięci „intergalaktycznej legendy”.

 

A to nie wszystko, co powstaje dla słynnego Eddiego. Inny Youtuber zaprezentował hołd dla „jednego z największych gitarzystów wszechczasów” coverując „Eruption” na dwóch stylofonach.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory