Motoserce 2021

REKLAMA
MOTOSERCE nie jest organizacją, ani stowarzyszeniem. Jest Ideą wynikającą z potrzeby serca i z chęci działania. Naszą akcję dedykujemy przede wszystkim dzieciom. Organizatorami są kluby zrzeszone przy Kongresie Polskich Klubów Motocyklowych oraz stowarzyszenia, grupy deklarujące chęć współpracy.
REKLAMA

 Na polskich drogach co roku ginie ponad 3 tys. osób, niewyobrażalna liczba wymaga hospitalizacji, a później rehabilitacji. Wynikiem tego zatrważającego zjawiska są koszty społeczne, wielkie świadczenia finansowe, ale przede wszystkim ludzka tragedia. Zawsze w takich sytuacjach niezbędna jest krew, która ratuje życie.

REKLAMA

motosercemotoserce mat. prasowe

 MOTOSERCE to cykliczna ogólnopolska akcja zbiórki krwi. Naszymi działaniami pragniemy zwrócić uwagę na istotny problem braku krwi w polskich szpitalach i bankach krwi. Dodatkowym czynnikiem akcji jest aspiracja do stałego i faktycznego zmniejszenia ilości osób poszkodowanych w trakcie wypadków drogowych. W tym celu podczas trwania akcji zajmujemy się promocją bezpieczeństwa na drogach oraz edukacją w zakresie udzielania pierwszej pomocy.

Corocznie przy organizowaniu akcji MOTOSERCA na terenie całej Polski ,współpracuje ponad 5000 tysięcy motocyklistów z ponad stu klubów i organizacji.

Głównymi partnerami są Polski Czerwony Krzyż i Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Patronami naszej Akcji byli marszałkowie Sejmu RP, wojewodowie, prezydenci miast oraz lokalne władze miast. Naszą Akcję wspierał Prezydent RP w swoich listach intencyjnych. 

REKLAMA

Co roku odbywają się finały akcji w ponad 80 miastach w całej Polsce. Impreza ma charakter jednodniowego pikniku, podczas którego odbywają się koncerty na dużej scenie, pokazy ratownictwa drogowego i bezpiecznej jazdy, wystawy motocykli, a także parada motocyklowa oraz liczne konkursy dla najmłodszych i tych trochę starszych.

Tak duża liczba atrakcji przyciąga corocznie w poszczególnych miastach ogromne rzesze społeczeństwa. MOTOSERCE na stałe wpisało w stałych harmonogram czasowy wielu miast.

Dzięki takiej formule udaje się realizować cele naszej akcji.

MOTOSERCE w liczbach

REKLAMA

 Podczas dwunastu edycji MOTOSERCA udało się nam uzbierać łącznie ponad 33 000 litrów krwi! Jest to skala, która jest podstawą do uznania tej inicjatywy jako Największej zbiórki krwi na Świecie.

Rozpiera nas duma, iż z roku na rok nasza akcja jest coraz bardziej rozpoznawalna i coraz więcej osób potrafi ją zdefiniować. Oprócz zbierania krwi staramy się zapewnić przybyłym gościom wiele atrakcji w podzięce za ich obecność i hojność.

 Głównymi atrakcjami Motoserca były pokazy motocyklowe, występy zespołów dziecięcych i młodzieżowych, pokazy ratownictwa medycznego, konkursy z nagrodami, koncerty. Dzięki naszemu zaangażowaniu w Akcję włączyły się sławne osoby (Mariusz Pudzianowski, Ewelina Flinta, Jan Skrzek, Przemysław Saleta, Krzysztof „Diablo" Włodarczyk), zespoły (Perfect, Piersi, Wilki, Red Lips, Oddział Zamknięty, Afromental, KSU, itp.).

Swoją obecnością zaszczycili nas prezydenci i burmistrzowie miast. Akcja odbiła się szerokim echem w mediach (TV, radio, prasa ).

REKLAMA

 Jednak najważniejsza jest KREW, nasze hasło to „Krew Darem, Życia". Dlatego niech w naszym imieniu przemówią liczby. Na przestrzeni 12 lat, przez mityngi towarzyszącym akcją MOTOSERCA przewinęło się ponad 2 mln ludzi. Rok 2020 ze względu na pandamię, był dla nas szczególnym sprawdzianem. Pomimo tego, iż nie mogliśmy zadbać o prawdziwy charakter naszej Akcji, zoorganizowaliśmy ponad 100 ogólnopolskich zbiórek krwi, utrzymując reżim sanitarny. Efekt – ponad 1500 litrów zebranej krwi.

 Na przestrzeni lat 2009-2020, udało nam się zebrać 33 650 tyle litrów krwi . Warto było !

Pragnąc , aby Serce MOTOSERCA biło zawsze, kierujemy nasz apel do wszystkich którzy chcieliby wspomóc naszą Akcję.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory