Nowy singiel od Iron Maiden! [WIDEO]

Po tygodniach internetowych spekulacji, Iron Maiden przedstawiają pierwszy nowy utwór od 6 lat wraz ze spektakularnym, animowanym wideo!

Pracownicy studiów Pixar i BlinkInk z pomocą swego dream teamu stworzyli sześciominutową wizualną ucztę z najnowszym, trójwymiarowym wcieleniem Eddiego

Iron Maiden prezentują nowe nagranie zatytułowane "The Writing On The Wall" wraz towarzyszącym mu klipem. Utwór napisał gitarzysta kapeli, Adrian Smith oraz wokalista, Bruce Dickinson. Za produkcję odpowiadają Kevin Shirley oraz basista i założyciel Iron Maiden, Steve Harris.

Pomysłodawcą klipu jest Dickinson, który swą wizję zrealizował z pomocą nagradzanych twórców z wytwórni Pixara, a prywatnie fanów Iron Maiden - Marka Andrewsa i Andrew Gordona. Panowie mają ponad 50 lat doświadczenia w animacji i prace przy takich znakomitych filmach jak "Iniemamocni", "Ratatuj", "Merida Waleczna", "Potwory i spółka" czy "Gdzie jest Nemo?". Projekt powstał w londyńskim studiu animacji BlinkInk, które znane jest pracy dla takich marek jak Adidas czy Coca-Cola.

Reżyser Nicos Livesey z BlinkInk, kolejny fan Maidenów, w pełni zrozumiał wizję Dickinsona, doprowadzając do powstania nowego wcielenia Eddiego w trójwymiarowej formie.

 

SŁUCHAJ ROCK RADIA