Kazik, ja tylko żartowałem - Historia człowieka, który był jak Polska!

REKLAMA
Muzyczny spektakl o Polsce lat 80. i 90., transformacji, Solidarności, Wałęsie i ówczesnych zmianach społeczno-obyczajowych. Dla wielu obywateli i obywatelek był to czas rozczarowania demokracją, drastyczną polityką ekonomiczną Balcerowicza, co w konsekwencji doprowadziło do zwycięstwa i powrotu "postkomunistów".
REKLAMA

Głównym bohaterem jest muzyk, akordeonista,  kolega KAZIKA który w wielkim monologu spowiedzi rozprawia się z tamtym okresem fonograficznych złodziei, zakrapianych wieczorów, życia  muzyków i romansów z polityką. Za oprawę muzyczną posłużą  m.in piosenki legendarnej grupy KULT i KAZIKA.

REKLAMA

Dramat „Kazik, ja tylko żartowałem" napisany został przez jednego z najlepszych polskich prozaików i felietonistów, laureata Paszportu Polityki, finalistę Nagrody Literackiej Nike oraz Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus", Ziemowita Szczerka. Tekst, napisany na specjalne zamówienie naszego Teatru,  opowiada o losach ówczesnych grup punkowych i rockowych oraz rodzących się gwiazdach estrady, którzy przez kolejne dekady wyznaczali trendy w polskiej muzyce.

Scenariusz: Ziemowit Szczerek / Reżyseria: Piotr Sieklucki/ Scenografia, kostiumy: Łukasz Błażejewski / Asystentka scenografa: Natalia Cikowska/ Kierownictwo muzyczne: Paweł Harańczyk/ Wideo: Red Noses Production House

Czas trwania spektaklu: 110 minut bez przerwy

17.09 i 18.09

REKLAMA

Teatr Nowy Proxima w Krakowie

Link do wydarzenia

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory