Billy Idol z nową EPką! - The Roadside - premiera 17.09

REKLAMA
Nowa EPka "Roadside" już od dziś w sklepach!
REKLAMA

"Bitter Taste" to wydany 11 sierpnia 2021 roku singiel brytyjskiego piosenkarza rockowego i autora tekstów Billy'ego Idola, którym legendarny Artysta zapowiada premierę swojego albumu studyjnego EP, zatytułowanego "The Roadside." Wyprodukowany przez Butcha Walkera krążek ukaże się 17 września 2021 roku nakładem wytwórni Dark Horse Records. 

REKLAMA

Zapowiadany projekt będzie stanowił pierwsze wydawnictwo Idola od siedmiu lat. Na albumie znajdą się cztery premierowe utwory. Oprócz singla "Bitter Taste", będą to: "Rita Hayworth", "U Don’t Have to Kiss Me Like That" oraz "Baby Put Your Clothes Back On." 

Jak przyznał właściciel wytwórni, Dhani Harrison:

"Nie mógłbym być bardziej podekscytowany powitaniem Billy’ego Idola w rodzinie Dark Horse Records. Billy to legenda, a jego muzyka nie mogłaby pasować lepiej do osobowości Dark Horse. Kochałem jego muzykę przez całe życie, więc możliwość umieszczenia jego nowej muzyki w naszej historycznej wytwórni to ogromny zaszczyt."

 W teledysku powstałym do utworu 'Bitter Taste', Billy Idol wraca do wypadku, który miał w 1990 roku. Wtedy muzyk prawie stracił w nim nogę i nie mógł chodzić przez blisko rok. Jak sam zdradził:

"Myślę, że [w czasie pandemii] wszyscy czują się bardziej refleksyjni. Wydawało się więc całkiem logicznym i naturalnym napisanie czegoś o moim wypadku motocyklowym. Z pewnością wypadek ten był katharsis, momentem przebudzenia. Trochę mnie zostało na tym poboczu. Ale ostatecznie niekoniecznie była to zła rzecz; to była pobudka. Może na tym poboczu zostawiłem lekceważącego młodzieńca Billy’ego i otworzyłem drzwi bardziej uważnemu ojcu i wrażliwszemu muzykowi."
 

Piosenki możecie równiez posłuchac na antenie Rock Radia!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory