Senjutsu - nowa, podwójna płyta od Iron Maiden

REKLAMA
Jest to pierwszy od 6 lat album Iron Maiden i 17. płyta w dorobku metalowej legendy. Materiał zarejestrowany został w Paryżu, a nad brzmieniem czuwali producent Kevin Shirley oraz Steve Harris.
REKLAMA

Wydawnictwo promuje singiel "The Writing On The Wall", który wraz animowanym klipem ukazał się 15 lipca. Teledysk zrealizowało studio BlinkInk z pomocą dwóch animatorów z Pixara, na podstawie pomysłu Bruce'a Dickinsona. Wideo poprzedzała wielotygodniowa kampania promocyjna, przypominająca poszukiwanie skarbów i podchody.

REKLAMA
 

Na potrzeby "Senjutsu" - co luźno można przetłumaczyć "taktyka i strategia" - zespół ponownie zaangażował Marka Wilkinsona, by na podstawie pomysłu Steve'a Harrisa, stworzył spektakularną okładkę zainspirowaną Samurajami. Całość trwa niespełna 82 minuty i tak jak poprzednia płyta "The Book of Souls" ukaże się w formacie 2CD oraz 3LP.

- Zdecydowaliśmy się znów nagrywać w studiu Guillaume Tell we Francji z uwagi na wyluzowaną atmosferę tego miejsca.  - Wyposażenie jest idealne do naszych potrzeb. Kiedyś było tu kino, więc są wysoki sufity i znakomita akustyka. Nagrywaliśmy ten album w ten sam sposób, co "The Book of Souls" - pisaliśmy piosenkę, graliśmy próbę, a potem rejestrowaliśmy na świeżo. W zestawie znalazły się bardzo złożone utwory, nad którymi musieliśmy sporo pracować, więc nie brakowało nam wyzwań. Kevinowi udało się jednak uchwycić energię zespołu, więc było warto. Jestem dumny z rezultatu i nie mogę się doczekać, aż fani będą mieli okazję posłuchać tej płyty.

- mówi Harris

- Jesteśmy bardzo podekscytowani tym albumem  - Nagrywaliśmy go na początku 2019 roku, w przerwie trasy "Legacy", by mieć odpowiednio dużo czasu, żeby nagrać wspaniałą płytę i przygotować niezwykły teledysk. Oczywiście, z powodu pandemii wszystko się opóźniło, więc w łeb wzięły wszystkie plany - a w zasadzie strategie. Piosenki są bardzo różnorodne, niektóre są dość długie. Mamy też jedną czy dwie, które różnią się od typowego stylu Iron Maiden, więc myślę, że fani będą zaskoczeni - mam nadzieję, pozytywnie.

- dodał Bruce Dickinson.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory