70. urodziny Stinga!

REKLAMA
Jak artysta zamierza uczcić urodziny i 45 lat kariery?! Nadchodzi nowa płyta i nowa trasa koncertowa!
REKLAMA

Gordon Matthew Thomas Sumner to nie kto inny, a znany na całym świecie, uwielbiany przez tłumy - Sting. Kto by pomyślał, że dość ekscentryczny, niepozorny chłopak z małej brytyjskiej wsi Wallsend, stanie się światowej sławy gwiazdą muzyki.

REKLAMA

W ciągu 45. lat kariery, dostarczył fanom na całym świecie całą gamę utworów rockowych i hitów z pogranicza popu i jazzu. Rockman nie boi się eksperymentować z różnymi stylami muzycznymi, zaskoczył nas nie raz dość nieoczywistymi kolaboracjami między innymi z francuskim wokalistą Sims’em czy nagraniem płyty z Shaggym. Oprócz muzycznych eksperymentów Sting eksperymentuje także z substancjami psychoaktywnymi. Jest entuzjastą psychodelików o czym otwarcie mówi w kontekście własnego uduchowienia i odnajdywania się we współczesnym świecie.

Na początku jako frontman zespołu The Police a później jako solowy artysta otrzymał łącznie aż 17. nagród Grammy, Złotego Globa, 3 nagrody Brit Awards i gwiazdę na Rock and Roll Hall of Fame. Solowo wydał aż 14. albumów studyjnych.

Z okazji swoich 70. urodzin muzyk powraca do Grecji. Zagra dwa koncerty 30. września i 1. października, na jednym ze wzgórz akropolu ateńskiego, w historycznym i pięknym amfiteatrze o nazwie Odeon Heroda, którego widownia powita około 6 tys. osób. Na scenie zagra razem z synem, który jest frontmanem zespołu Fiction Plane, a także rockowym ensemble w składzie: Dominic Miller (gitara), Josh Freese (perkusja), Rufus Miller (gitara), Kevon Webster (klawisze), Shane Sager (harmonia) z Melissa Musique and Gene Noble, na drugim wokalu. Koncerty będą początkiem powrotu do zawieszonej przez pandemię trasy koncertowej „My Songs Tour".

Nadchodzi nowa płyta! Miesiąc temu pojawił się singiel „If it’s love" promujący najnowszy album zatytułowany „The Bridge", który będzie miał swoją oficjalną premierę 19 listopada 2021.

REKLAMA

Płyta zawiera dziesięć utworów, została napisana i nagrana w trakcie globalnej pandemii, podczas lockdownu. Jest spojrzeniem w przeszłość muzyczną i swoistym podsumowaniem dotychczasowej twórczości artysty.

 Sting o swojej nowej płycie:

"These songs are between one place and another, between one state of mind and another, between life and death, between relationships. Between pandemics, and between eras – politically, socially and psychologically, all of us are stuck in the middle of something. We need a bridge."

„Utwory na płycie są inspirowane stanem „pomiędzy", zmiennymi stanami umysłu, między życiem a śmiercią, związkami a samotnością. W cieniu pandemii, zmian politycznych i społecznych. My wszyscy utknęliśmy gdzieś pośrodku. Potrzebujemy mostu, aby wydostać się z tego zamieszania."

REKLAMA

Przy okazji tak okrągłego jubileuszu artystycznego Sting zorganizował specjalną atrakcję dla swoich fanów. Stworzona została seria internetowa pt. „Over the Bridge", w której Sting na żywo opowiada o pracy nad nowym albumem i nadchodzącej trasie koncertowej. Od 28. września na oficjalnej stronie artysty co wtorek pojawia się świeży filmik.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory