PyrkONline, czyli święto fanów fantastyki startuje 15 października!

REKLAMA
Tegoroczna edycja festiwalu online, zorganizowana przy współpracy Allegro oraz Pyrkonu, rozpocznie się już 15 października. Będzie można między innymi posłuchać Tomka Bagińskiego, Jacka Dukaja czy Andrzeja Pilipiuka. Dodatkowo Allegro wraz z partnerami przygotuje specjalną ofertę w kategorii książek, komiksów, gier oraz gadżetów.
REKLAMA

Fani fantastyki mogą liczyć na aż 10 dni wypełnionych ciekawymi rozmowami z ekspertami i twórcami, dotyczącymi między innymi gier wideo, książek czy filmów i seriali. Organizatorzy przygotowali kilkanaście ekskluzywnych materiałów wideo z popularnymi twórcami, które będzie można obejrzeć od 15 Października na stronie: www.pyrkonline.allegro.pl.

REKLAMA

W programie między innymi rozmowa z Tomkiem Bagińskim o jego dotychczasowych projektach, w tym o Wiedźminie czy Jackiem Dukajem o książce Starość Aksolotla, która była inspiracją do stworzenia serialu Netfliksa pt. Kierunek: Noc. Ponadto gościem będzie również m.in międzynarodowy arcymistrz szachowy - Mateusz Bartel. Opowie on o tym, dlaczego warto zacząć grać w szachy, czyli kultową grę do której nawiązań można szukać w licznych dziełach popkultury.

Widzowie dowiedzą się jak fantastyka wpływa na kreatywność oraz jak powstają gry bitewne. Będą uczestniczyć również w dyskusji dotyczącej cyfrowych "gradaptacji" gier planszowych, na przykładzie m. in. gry "Na Skrzydłach", zdobywcy najważniejszego wyróżnienia w świecie gier planszowych - Kennerspiel des Jahres. Coś dla siebie znajdą również fani mangi i anime w tym, m. in. bardzo popularnego "My Hero Academia". Na fanów książek i gier czeka również rozmowa o inspiracjach czerpanych z książek przy tworzeniu gier i odwrotnie, a także o udziale pisarzy w tworzeniu fabuł i kreowaniu bohaterów w grach.

W czasie PyrkONline będzie można zakupić wybrany asortyment z kategorii książki, komiksy, gry i gadżety w specjalnych cenach. Dodatkowo Allegro Lokalnie przygotuje dla swoich użytkowników specjalną promocję, w której będzie można otrzymać aż 20 Monet, tym samym obniżając swoje kolejne zakupy o 20 zł. W czasie trwania tegorocznej edycji PyrkONline wystarczy podarować drugie życie książkom, grom czy innym gadżetom związanym z popkulturą, wystawiając je na Allegro Lokalnie. Następnie zrobić zakupy na Allegro.pl za minimum 80 zł, w kategoriach objętych promocją. Ponadto będzie można zaangażować się w lokalną zbiórkę, wspierającą Zespół Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych przy Szpitalu Klinicznym im. Karola Jonschera w Poznaniu, link do zbiórki tutaj: https://allegrolokalnie.pl/zbiorka/krewni-pyrkonu-dla-dzieci-przewlekle-chorych

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory