Jak wygrać wszystkie gry ze Squid Game?!

REKLAMA
Jak grać i nie dać się złapać?
REKLAMA

Zaledwie 30 dni po premierze koreańskiego serialu Squid Game świat absolutnie oszalał! Seria pobiła nowy rekord oglądalności gromadząc przed ekranami aż 110 mln ludzi. Fabuła serialu opiera się na rozgrywaniu gier, prosto z koreańskiego podwórka, których stawka jest bardzo wysoka. Dzisiaj u nas mniej drastyczna wersja zabaw serialowych, w które możecie zagrać w realu.

REKLAMA

Gra 1. „Poczekaj aż się odwróci!"

Ilość graczy: dowolna

Przygotowanie: brak

To wersja popularnej, także u nas, gry przedszkolnej „Raz, dwa, trzy Baba Jaga patrzy".

REKLAMA

W serialu nazwana „Zielone, czerwone" i prowadzona przez psychodeliczną, wielką lalkę z czytnikiem ruchu i karabinami maszynowymi. Kluczem do wygrania tej gry jest koordynacja i czujność. Jedna osoba jest rozgrywającym i staje po przeciwnej stronie sali lub boiska w stosunku do reszty uczestników. Odwraca się tyłem i wypowiada około 10 sylabowe hasło. W tym czasie pozostali grający jak najszybciej podchodzą do wyznaczonej linii. Jeśli jednak osoba prowadząca się odwróci, wszyscy muszą się zatrzymać w absolutnym bezruchu bo inaczej… spokojnie tutaj nikt nie będzie strzelał! Ten kto się poruszy odpada, lub w alternatywnej wersji gry staje obok prowadzącego grę.

 

Gra 2. „Słodka niespodzianka"

Ilość graczy: dowolna

Przygotowanie: upieczenie ppopgi

REKLAMA

Ppopgi to tradycyjne koreańskie ciastko, dość cienkie, zazwyczaj zrobione z cukru lub toffee i proszku do pieczenia. Zawodnicy muszą wybrać jeden z czterech dostępnych kształtów. W serialu były to trójkąt, koło, gwiazda i parasol. Jednak można puścić wodze fantazji i wybrać inne, im bardziej złożone, tym rozgrywka będzie trudniejsza! Żeby wygrać trzeba wykazać się zręcznością i sprytem. Zadaniem grających jest w odpowiednim czasie wydobyć z ciastka wybrany przez siebie, odznaczony na nim kształt, przez odrywanie kawałków słodkiej przekąski. Używanie wszelkich narzędzi jest uważane za oszustwo jednak, tak jak jest to pokazane w serialu, rozpuszczenie ciasta za pomocą własnej śliny jest dozwolone, trochę obleśne, ale dozwolone.

Gra 3. „Linia wysokiego napięcia"

Ilość graczy: 20

Przygotowanie: lina, linia narysowana na ziemi

REKLAMA

Następna gra to kultowe przeciąganie liny. Dwie drużyny dzisięcioosobowe stają po dwóch stronach sznura. Kluczem jest strategia! Nie musisz być najsilniejszy, żeby wygrać. Liczy się przetrzymanie przeciwnika jak najdłużej w jednej pozycji, a potem zaatakowanie i szarpnięcie z całej siły. Sposób, który zdradza serialowy Gracz 001, jest absolutnie sprawdzony. Oczywiście nie róbcie tego nad przepaścią, zagranie na ziemi i tak dostarczy Wam dreszczyku emocji, a nawet może zaowocuje paroma siniakami.

Gra 4. „Zbierz jak najwięcej"

Ilość graczy: dowolna, rozgrywka w parach

Przygotowanie: zorganizowanie kulek do gry

REKLAMA

Zasady są proste, zrobić wszystko żeby zdobyć jak najwięcej kulek. Liczy się zręczność i intuicja.

Są trzy sposoby na rozegranie tej gry. Pierwszy to wyrzucenie kulek jak najdalej przed siebie, kto dalej rzuci ten wygrywa. Drugi to zgadywanie ile przeciwnik trzyma ich w ręku, czy jest to liczba parzysta czy nie parzysta. I trzeci, który widzimy w serialu, trafienie jak największą ilością kulek do wyznaczonego miejsca, w tym wypadku dołka w ziemi. Istnieje wersja gry, która bardzo przypomina nasze stare, polskie, podwórkowe kulki. W tym wypadku musimy przepchnąć kulki przeciwnika swoimi, strzelając z palców wypchnąć je poza wyznaczone pole.

Gra 5. „Szklany most"

Ilość graczy: dowolna

REKLAMA

Przygotowanie: zebranie milionów dolarów

To bardzo nietypowa gra… szczerze nie polecamy, z resztą i tak, jeśli nie posiadacie miliona dolarów na koncie i nie wybudujecie sobie mostu z hartowanego szkła, to nic z tego. Dostępne są za to wersje gry online.

Gra 6. „Kałamarnica"

Ilość graczy: dowolna

REKLAMA

Przygotowanie: narysowanie linii gry w przestrzennym miejscu, na świeżym powietrzu

Tytułowa Squid Game czyli Kałamarnica to popularna gra szkolna w wielu regionach Korei. Kluczowym jest tutaj opracowanie grupowej strategii, zwinność i siła. Jeśli chcesz wygrać zbierz silną drużynę, albo przynajmniej taką która sprawnie skacze na jednej nodze. Gracze dzielą się na dwie drużyny, ofensywną i defensywną. Zaczyna ofensywa, która musi przedostać się od strefy A na stronę B skacząc na jednej nodze, gdy defensywa czeka pośrodku pola czyli „w ciele" kałamarnicy. Zadaniem defensywnej grupy jest zdyskwalifikowanie przeciwników poprzez przepchnięcie ich na swoją linię lub sprowokowanie do zrobienia błędu w poruszaniu się.

 

Na koniec coś dla wytrawnych fanów serii! W celu szerzenia koreańskiej kultury centrum kulturalne w Abu Zabi organizuje rzeczywiste Squid Games. Oczywiście nie będzie to walka o życie i śmierć, ale za to w oryginalnych kostiumach i przy pełnej scenerii prosto z serialu. Także hotel St. John’s organizuje gry w pełnym wymiarze i tym razem zaoferowana jest nagroda pieniężna. Niestety wszystkie bilety na ten event są już wyprzedane, ale w przyszłości możemy spodziewać się wielu podobnych atrakcji, wzorowanych na serialu. Pamiętajcie grunt to nie stracić głowy!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory