Największe święto Muzyki!

REKLAMA
36. ceremonia Rock and Roll Hall of Fame
REKLAMA

Już 30. października Rocket Mortgage Fieldhouse w Cleveland, Ohio zgromadzi największe gwiazdy muzyki jak i ich najwierniejszych fanów. Tegoroczna 36. ceremonia Rock and Roll Hall of Fame wprowadzi do swojego grona aż 16. artystów. Wśród nich znajdą się między innymi Tina Turner, The Go-Go’s, Foo Fighters, Carole King czy Jay-z.

REKLAMA

Tegoroczna lista zwycięzców została okrzyknięta, zarówno przez fanów jak i ekspertów, najbardziej zróżnicowaną w historii. Uwzględnia legendy muzyki rockowej, ale także gigantów popkultury.

Muzyczne święto zgromadzi wielu znanych artystów wśród, których znajdą się Poul McCartney, Bryan Adams, Lionel Richie, Jenifer Hudson czy Christina Aguilera. Każda z gwiazd wystąpi na żywo podczas koncertu. Organizacja nie zamknęła jeszcze oficjalnej listy gości, w najbliższym tygodniu możemy spodziewać się ogłoszenia kolejnych ważnych nazwisk ze świata muzyki. Po zeszłorocznej edycji, która z powodu pandemii odbyła się online, wszyscy spragnieni są powrotu do muzycznych emocji.

Codziennie, przez cały tydzień, od 24. października, fani będą w centrum życia festiwalowego. Będzie można uczestniczyć w koncertach lokalnych, artystów, oglądać wystawy i panele poświęcone tegorocznym zwycięzcom. Większość wydarzeń będzie transmitowana na żywo w social mediach Hall of Fame, a finałowy koncert dostępny od 20. listopada na platformie HBO.

Międzynarodowe jury w składzie około 1200. artystów, producentów, oprócz konkursu głównego przyznawało nominacje w trzech kategoriach:

REKLAMA

- Early Influence - wczesny wpływ na kulturę muzyczną,

- Musical Excellence - muzyczna doskonałość

- Nagroda Ahmet’a Ertegun’a - dla nie aktywnych scenicznie artystów, których muzyka jest znana na całym świecie i ma ogromny wpływ na kształt dzisiejszej kultury.

Aby zostać zakwalifikowanym artyści muszą posiadać na koncie płytę wydaną co najmniej 25 lat przed nominacją. Brane pod uwagę są ich technika, styl, wpływ na środowisko muzyczne, ale też długość i intensywność kariery.

REKLAMA

Fani także mogą głosować na swoich ulubionych artystów, jednak wyniki rankingów nie gwarantują wygranej. Wiele osób jest zbulwersowanych nazwiskami zwycięzców, którzy nie mają wiele wspólnego z muzyką rockową. Zdecydowanie Hall of Fame zmienia swoją formę. Duża ilość fanów wypowiada się krytycznie o tendencjach konkursowych, zarzucają organizacji odchodzenie od doceniania muzyki rockowej i cięższych brzmień na rzecz bardziej komercyjnych, popkulturowych artystów. Przez niektórych impreza nazywana jest Rock and Roll Hall of Shame.

A Wy jak uważacie? Rock and Roll ponad wszystko?

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory