Bruce Springsteen sprzedaje prawa do swojej muzyki!

REKLAMA
Artysta może zarobić na tym nawet 300mln dolarów.
REKLAMA

Od 1972 roku Bruce Springsteen był związany z Sony Music i Columbia Records. Pewne kwestie dotyczące praw do autorskich utworów muzyka były zastrzeżone, a część zysków płynęła bezpośrednio do niego. Obecnie trwają rozmowy o całkowitej sprzedaży praw do całego muzycznego katalogu Springsteena oraz jego portfolia artystycznego.

REKLAMA

W ciągu 50. lat kariery artysta osiągnął ogromne sukcesy komercyjne warte naprawdę dużo. Między innymi 15 krotna platyna za album „Born In The U.S.A." czy 5 krotna platyna za album „The River". Tylko w ostatnich latach zyski płytowe osiągnęły zawrotny wynik. W Stanach wyniosły około 2.25 mln sprzedanych albumów.

 

Magazyn Billboard szacuje sumę twórczości rockmana na około 145mln do 190mln dolarów. Wliczając w to jednak prawa publikacyjne kwota ta wzrasta do około 330 mln dolarów.

W ciągu ostatnich lat wielu artystów, zwłaszcza starszych, sprzedało prawa do muzyki zamieniając je w miliony zysku. Wydaje się to opłacalne, ponieważ finansowe statystyki nigdy nie były tak wysokie i korzystne dla sprzedaży w branży muzycznej.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory