Give it to me baby...!

REKLAMA
23. urodziny hitu The Offspring!
REKLAMA

Punk rockowy hit końcówki lat 90. "Pretty Fly For A White Guy" jest jednym z najbardziej znanych utworów zespołu The Offspring. Został wydany jako singiel promujący 5. album grupy "Americana", w listopadzie 1998 roku.

REKLAMA

Numer osiągnął ogromny, globalny sukces, dotarł na szczyty list przebojów aż w 10 krajach.  

Ten klasyk rocka, swojego czasu, wzbudził wiele kontrowersji. Piosenka w prześmiewczy sposób opowiada o szukaniu własnej tożsamości. Biały chłopak, próbujący odnaleźć się w kulturze afroamerykańskiego hip-hopu to zadanie z góry skazane na porażkę. Zwłaszcza przy próbie imitacji stylowego swagu i gangsterki. Nie da się z poważną miną oglądać klipu, który wielokrotnie był nominowany w kategorii najlepszy teledysk.

Jak na punkowych buntowników przystało w utworze muzyczne pomieszanie z poplątaniem sprawia, że nie jesteśmy w stanie oderwać ucha.

Gęsta perkusja, inspirowana rytmami latino, piskliwe, kobiece wokale, na które wszyscy automatycznie odpowiadają słynnym "ah hah" "a hah" to idealny przepis na wstęp do niezapomnianego hitu.  

REKLAMA

Absurdalny początek utworu czyli niemiecka, nie mająca sensu, pseudo fraza "Gunter glieben glauchen globen" to znak rozpoznawczy muzycznego odlotu, którego będziemy świadkami. Fraza ta została ukradziona z utworu Deff Lepard "Rock of Ages".

 

Choć wielu twierdzi, że utwór źle się zestarzał, my pozostajemy wierni temu rockowemu, klasycznemu szaleństwu!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory