Kirk Hammett obchodzi 59. urodziny!

REKLAMA
Czego jeszcze nie wiecie o sławnym gitarzyście Metallica?
REKLAMA

1. Upiorna pasja...

REKLAMA

Kiedy nie gra energetycznych solówek na koncertach, Kirk Hammett ...kolekcjonuje zabawki vintage. Ulubione hobby muzyka to zbieranie figurek akcji z lat 50, 60 i 70. Jest też wielkim fanem horroru i wszystkiego co z nim związane. Posiada sporą kolekcję masek, plakatów i akcesoriów filmowych właśnie z tego gatunku. W 2017 roku udostępnił swoje zbiory w Peabody Essex Museum, w Salem. Jest współwłaścicielem firmy KHDK, która produkuje mroczne akcesoria gitarowe.

2. Muzyczne inspiracje

Ulubiony zespół to UFO! Gitarowe solo Michael’a Shenker’a w utworze „Mother Mary" zmieniło jego muzyczne życie.

Ulubionym autorem Hammett’a jest Stephen King. Jego książki zainspirowały wiele twórczych projektów. Płyta „Kill’em All" Metallici zawdzięcza swoją nazwę jednej z powieści pisarza.

REKLAMA
 

3. Początki

Pracował Burger Kingu, żeby zarobić na pierwszy wzmacniacz gitarowy. Żadna praca nie hańbi, jeśli w grę wchodzą wydatki na spełnianie marzeń.

Przed Metallicą był Exodus. Jeden z najbardziej znaczących trash metalowych zespołów końcówki lat 70. Ich brzmienia zainspirowały wiele nowych grup i wyznaczyły nowy kierunek w trashu.

 

4.Perfekcjonista o łagodnym obliczu

REKLAMA

Był ostatnim uczniem sławnego Joe’go Satriani, który w 2014 roku zajął 5. miejsce na liście „100 Najlepszych Gitarzystów Wszech Czasów" magazynu Guitar World.

Potrafi zrobić nawet 100 podejść do nagrywania solówek w studio. Na płycie wszystko musi brzmieć perfekcyjne. Oprócz hardcorowych gitarowych szarpnięć, poza koncertami Metallici gra dużo jazzu i bluesa. Parę lat temu wspomniał w jednym z wywiadów, że myślał o solowej płycie i na pewno nie będzie to metalowy krążek.

5. Wieczna wędrówka

Muzyk wierzy w reinkarnację, ying  yang i interesuje się tarotem. W wywiadzie z 2017, powiedział: "Wierzę w to, że przeżywamy nieskończoną ilość żyć [...] patrząc na to z takiej perspektywy, świętowanie urodzin jest dość zabawne." 

REKLAMA

W 1990 zamówił specjalną wersję gitary, która ma wygrawerowane wzory gry spirytystycznej Ouija. Wiosną tego roku instrument został sprzedany na aukcji za 112 tys. dolarów.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory