Światowe gwiazdy jako Ambasadorzy Dobrej Woli UNICEF

REKLAMA
Honorowy tytuł Ambasadora Dobrej Woli Unicef przyznawany jest światowym gwiazdom kina, telewizji, muzyki, sportu i nie tylko, które aktywnie wspierają działania organizacji i zajmują się szerzeniem świadomości na temat potrzeb dzieci i młodzieży na całym świecie.
REKLAMA

Audrey Hepburn

REKLAMA

Audrey HepburnAudrey Hepburn Tony Larkin/REX/EAST NEWS

Aktorka współpracowała z UNICEF niemal przez całe życie, zaczynając od 1954 roku. Po zakończeniu kariery całkowicie oddała się działalności humanitarnej. W latach 1988-1992 pomagała jako wolontariuszka w najuboższych krajach w Afryce, Ameryce Południowej i Azji. Tytuł Ambasadorki Dobrej Woli UNICEF otrzymała w 1989 roku. Aktorka była bardzo związana z organizacją i wielokrotnie wyrażała wobec niej ogromną wdzięczność, także dlatego, że sama otrzymała od niej pomoc w 1946 roku, przebywając w okupowanej przez Niemców w czasie II wojny światowej Holandii. 

Roger Moore

Roger MooreRoger Moore imago/teutopress/EAST NEWS

REKLAMA

Aktor, który w latach 1973-1985 wcielał się w kultową postać Jamesa Bonda, rozpoczął współpracę z UNICEF po pobycie w Indiach, gdzie kręcono szósty film z serii o agencie 007 z jego udziałem, "Ośmiorniczkę". Będąc pod ogromnym wrażeniem działalności humanitarnej swojej przyjaciółki, Audrey Hepburn, został Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF w 1991 roku. W 2004 udzielił głosu Świętemu Mikołajowi w stworzonej przez organizację animacji 'The Fly Who Loved Me'. 

David Beckham

David BeckhamDavid Beckham Instagram/Sipa USA/East News

Piłkarz rozpoczął współpracę z UNICEF już w latach 90., a Ambasadorem Dobrej Woli został w 2005 roku. Od tego czasu wielokrotnie podróżował do krajów, w których działa organizacja oraz wspierał jej kampanie. W 2015 roku, z okazji 10. rocznicy przystąpienia do UNICEF jako Ambasador, założył swój własny fundusz "7 Fund", który ma na celu wsparcie dzieci, a zwłaszcza dziewczynek, doświadczających przemocy w domu i w szkole, będących ofiarami dziecięcych małżeństw oraz niemających dostępu do edukacji.

REKLAMA

Orlando Bloom

Orlando BloomOrlando Bloom Instagram/East News

Aktor został Ambasadorem Dobrej Woli UNICEF w 2009 roku. Z organizacją pracuje od 2007, gdy odwiedził szkoły w dystryktach Kaski i Chitwan, dwóch najbiedniejszych regionach Nepalu. Wspólnie z UNICEF wyjeżdzał także między innymi do Bangladeszu, Nigerii i na Ukrainę. W 2015 roku za swoją pracę na rzecz organizacji otrzymał specjalną nagrodę BAFTA Britannia Humanitarian Award oraz nagrodę imienia Audrey Hepburn, przyznawaną podczas corocznej gali 'UNICEF Snowflake Ball'. 

Leo Messi

REKLAMA

Lionel Messi na imprezie UNICEFLionel Messi na imprezie UNICEF TELAM/CHINE NOUVELLE/SIPA/EAST NEWS

Piłkarz współpracuje z organizacją od początku swojej kariery w klubie FC Barcelona, który w 2006 roku stał się oficjalnym partnerem UNICEF. Messi został Ambasadorem Dobrej Woli w 2010 roku. Udał się wtedy wraz z organizacją na Haiti, aby zwrócić uwagę opinii publicznej na trudną sytuację dzieci związaną z trzęsieniem ziemi, które w tamtym czasie nawiedziło kraj. Leo Messi założył także swoją własną fundację, która ma za zadanie zapewnić dzieciom na całym świecie dostęp do opieki zdrowotnej, edukacji i sportu. 

Liam Neeson

LIAM NEESON ON A FACT FINDING TRIP FOR UNICEF, MOZAMBIQUE - 27 AUG 2005LIAM NEESON ON A FACT FINDING TRIP FOR UNICEF, MOZAMBIQUE - 27 AUG 2005 EAST NEWS

REKLAMA

Aktor współpracuje z organizacją już od ponad 20 lat. Od 1997 roku jest członkiem Irlandzkiego Komitetu Narodowego UNICEF, a w 2011 został mianowany na Ambasadora Dobrej Woli. Swoją pierwszą misję humanitarną odbył w 2005 roku - wyjechał do Mozambiku, gdzie przebywał z dziećmi zakażonymi wirusem HIV i chorymi na AIDS. W późniejszych latach odwiedził także Jordanię i Wenezuelę. Ostatnio brał udział w kampanii nawołującej liderów państw zrzeszonych w grupie G7 do przekazania biedniejszym krajom szczepionek przeciwko COVID-19. 

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory