Zobacz nowy singiel zespołu Korn

REKLAMA
Amerykański zespół Korn, wypuścił dziś drugi singiel promujący ich najnowszy album pt. ,,Requiem". Utwór nosi tytuł ,,Forgotten", co oznacza zapomniany. Premiera albumu zapowiedziana jest na czwartego lutego. Z tego albumu mamy już do dyspozycji utwór pt. ,,Start the Healing"
REKLAMA

Zespół Korn, znany jest z wykonywania i  bycia pionierem tzw. Alternatywnego metalu, czyli metalu z dodatkami z innych gatunków takich jak hip-hop czy rock alternatywny. Grupa powstała prawie 30 lat temu w Kalifornii, USA po rozpadzie grupy Funk-metalowej L.A.P.D, gdzie grała trójka z pięciu członków Korn- James Shaffer, Reginald Arvizu i David Silveria. Grupa odniosła ogromny sukces ze względu na ilość sprzedanych płyt w kraju i na świecie tj. 16 mln w USA i 32 mln na całym świecie (stan na 2009 r.). Grupa nieraz była nominowana do nagrody Grammy, a w latach 2000 i 2003 została nagrodzona.

REKLAMA

Aktualnymi członkami grupy są Jonathan Davis- wokal, James Shaffer-gitara, Reginald Arvizu- gitara basowa, Brian Welch-gitara, chórki i Ray Luzier na perkusji. W takim właśnie składzie będzie można zobaczyć muzyków podczas ich trasy koncertowej, wystąpią z grupą System of a Down w Phoenix, następnie w San Diego i na dobre zakończenie dwa wyprzedane już koncerty w stolicy Kalifornii- Los Angeles- pierwszy koncert trasy odbędzie się trzydziestego pierwszego stycznia, potem pierwszego lutego i dwa kolejne zaplanowane są na czwartego i piątego lutego. Na marzec zespół zaplanował trasę z zespołami Chevelle i Code Orange w 19 miastach w USA. A w czerwcu wystąpią na ,,Download Festiwal" na tej samej scenie co Kiss czy Iron Maiden.

Podczas premiery klipu w serwisie YouTube fani mogli pisać swoje opinii na żywo na dołączonym czacie- odzew był pozytywny, niektórzy deklarowali swoja obecność na koncertach inni porównywali te piosenkę z dawnym stylem twórczości zespołu a jeszcze inni dzielili się swoim podekscytowaniem poprzez emotikony.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory