Znamy nominowanych do tegorocznej Rock'n'Roll Hall of Fame 2022

REKLAMA
Rock and Roll Hall of Fame, ujawniło listę nominacji do dołączenia do elitarnego grona, ku zdziwieniu fanów wśród osób wymienionych znajduje się Eminem, kojarzy się bardziej z hip-hopem niż rockiem, a brakuje ikony tego gatunku Iron Maiden. Data i miejsce gali nie są jeszcze znane.
REKLAMA

Rock and Roll Hall of Fame jest to dosłownie galeria sław rock and roll’a. Aby zakwalifikować się do grona nominowanych musi upłynąć 25 lat od powstania debiutanckiej płyty. Organizacja nie podaje dokładnego kryterium ilu artystów wpisze w swoje grono, honorują tych, którzy wnieśli swój wkład w rozwój rocka i rock and rolla. W galerii sław znajdziemy takich artystów jak Elvis Presley, James Brown, Marvin Gaye, zespół The Beatles, The Rollin Stones, David Bowie oraz Pink Floyd i wiele innych ikon.

REKLAMA

W tym roku nominowano:

Rage Against The Machine,

Judas Priest,

New York Dolls,

REKLAMA

Pat Benatar,

MC5,

Eminem,

Beck,

REKLAMA

Kate Bush,

DEVO,

Duran Duran,

Eurythmics,

REKLAMA

Fela Kuti,

Dolly Parton,

Lionel Richie,

Carly Simon,

REKLAMA

A Tribe Called Quest,

Dionne Warwick.

Gratulacje dla Eminema, który został nominowany równo po 25 latach od powstania debiutu, ale w tym roku Spice Girls tez mogłyby być nominowane. Iron Maiden mimo zeszłorocznej nominacji i nie trafienia na listę nie zostali nominowani jeszcze raz. Dlaczego?

Na stronie internetowej wydarzenia otwarte zostało głosowanie, aby fani mogli mieć wpływ na decyzje, pięciu nominowanych z najwieksza liczba głosów zebranych do 29 kwietnia zostaną uwiecznieni. Według statystyk podanych na stronie głosowania na dzień dzisiejszy najwyżej sytuuje się Pat Benatar z niespełna 40 tyś. Głosów, zaraz za nią z 34 tysiącami głosów znajduje się Dolly Parton i na trzeciej pozycji raper Eminem z ponad 33 tyś głosów na czwartej i piątej pozycji sytuuje się Duran Duran (32 tyś głosów) i Eurythmics (24 tyś głosów).

REKLAMA

W zeszłym roku do grona Hall of famę dołączyli Foo Fighters, The Go-Go’s, Jay-Z, Carole, King, Todd Rundgren, Tina Turner, Kraftwerk, Charley Patton, Gil Scott-Heron, Clarence Avant, Billy Preston i Randy Rhodes. Kto w tym roku dołączy elity rynku muzycznego?

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory