Hammer of Dawn - nowy album HAMMERFALL!

REKLAMA
Szwedzcy zbawcy heavy metalu HAMMERFALL opublikowali dzisiaj swój drugi singiel "Venerate Me", w którym gościnnie wystąpił nie kto inny jak legendarny King Diamond! Kawałek pochodzi z dwunastego studyjnego albumu "Hammer of Dawn", który ukaże się 25 lutego 2022 roku nakładem Napalm Records. Piosence towarzyszy również video/ wizualizacja.
REKLAMA

"Venerate Me" wyraźnie pokazuje, że HAMMERFALL jest w swojej szczytowej formie, a magazyn Rock It! mówi wprost, że nowe utwory kapeli są ich "najmocniejszymi piosenkami od lat". Zgodnie z oczekiwaniami, wokalista Joacim Cans nie zawodzi, a jego porywające wibrato i potężne partie wokalne w połączeniu z mocną pracą gitar i solidną perkusją sprawiają, że "Venerate Me" jest znakomitym i charakterystycznym hymnem HAMMERFALL!

REKLAMA

Założyciel i gitarzysta Hammerfall Oscar Dronjak tak mówi o utworze "Venerate Me": "Drugi singiel już jest i jestem z niego bardzo, bardzo dumny! Muzyka powstała w najmroczniejszych, najbardziej nieciekawych dniach pandemii, a mimo to wypadła jako jedna z najmocniejszych na całym albumie. Fantastyczny pomysł Joacima na tekst sprawia, że ten utwór naprawdę się wyróżnia, a występ gościa specjalnego pod koniec naprawdę winduje ten numer na wyższy poziom!"

 Wokalista Joacim Cans dodaje: "Piosenka jest naładowana urzekającymi melodiami i bardzo chwytliwym refrenem. Lirycznie jedna z moich największych prób zmierzenia się z faktem, że umieramy dwa razy! Pierwszy raz, kiedy bierzesz ostatni oddech, a drugi - kiedy ktoś wypowiada twoje imię po raz ostatni. Wymów moje imię, a nigdy nie umrę!"

 

Wyjątkowy jubileusz obchodzi również gitarzysta formacji - 50. urodziny Oskara Dronjaka! Gitarzysta HAMMERFALL poświęcił większość ze swoich 50 lat scenie metalowej, zaczynał jako nastoletni gitarzysta w zespołach death metalowych i stał się jednym z najbardziej znanych gitarzystów w dzisiejszym świecie heavy metalu ze swoim charakterystycznym brzmieniem i legendarną gitarą w kształcie młota.

Jako jedna z głównych sił w heavy metalu, zespół HAMMERFALL zdominował nie tylko szwedzkie listy przebojów, ale także listy bestsellerów w całej Europie, a ich albumy trzykrotnie zdobyły status

REKLAMA

złotej płyty w ciągu długiej kariery grupy. Stojąc przed trudnym zadaniem kontynuacji ostatniego studyjnego krążka zespołu, „Dominion", albumu, który fani i krytycy okrzyknęli jednym z najmocniejszych wydawnictw formacji, HAMMERFALL kolektywnie stawił czoła wyzwaniu i dostarczył coś, co wielu z tych, którzy mieli już okazję posłuchać tej płyty, zapowiada jako najlepszy metalowy album 2022 roku i szczytowe osiągnięcie w dorobku grupy.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory