Muzycy ostro reagują na agresję Rosji

REKLAMA
Sting, Deep Purple, Green Day, Imagion Dragons potępiają inwazję Rosji na Ukrainę.
REKLAMA

Świat muzyki nie jest obojętny wobec agresji Rosji w Ukrainie.

REKLAMA

Green Day i Imagine Dragons odwołali swoje koncerty w Rosji.

Sting  przypomniał swój wojenny protest song "Russians" z lat 80. Dodał do niego słowa otuchy "dla dzielnych Ukraińców walczących przeciwko brutalnej tyranii". Wskazał też adres ośrodka dla uchodźców w Chełmie, gdzie można wysyłać lekarstwa, ubrania, jedzenie i wszelką pomoc humanitarną.

Don Airey z Deep Purple odesłał autograf Miedwiediewa z 2011 roku, a wszyscy członkowie grupy ostro potępili inwazję Rosji na Ukrainę.

Jesteśmy apolitycznym zespołem i nigdy nie mieliśmy zamiaru mieszać się do polityki. Tym razem jest inaczej. Potępiamy wojska Putina za zbrodnie na niewinnych mężczyznach, kobietach i dzieciach w Ukrainie. Przepraszamy naszych fanów w Rosji i Ukrainie, że nasze koncerty zostały odwołane. Mamy nadzieję, że uda nam się je zagrać w przyszłości. – oznajmił Roger Glover.

REKLAMA

W wiadomościach mówili o tym, że rosyjskie rakiety właśnie zniszczyły Operę na Placu Wolności w Charkowie, gdzie DP grało prawie dokładnie 20 lat temu. To był pamiętny koncert, bo Ian Gillan założył tutu, które znalazł w szafie w garderobie i ogłosił się "Deep Purple in Frock -  napisał Don Airey

Ian Gillian napisał:

Jeśli te słowa oznaczają, że już nigdy nie zobaczymy naszych rosyjskich przyjaciół, jest to wielkie poświęcenie, ale nic nie może równać się z tym, że nie zobaczymy naszych ukraińskich przyjaciół, którzy są zabijani, żeby zaspokoić psychopatyczne ambicje rosyjskiego przywódcy. Chciałbym zobaczyć miliony Rosjan na ulicach wyrażających sprzeciw inwazji.

To, co się dzieje, jest bardzo niepokojące. To przestępstwo i powinno być traktowane jako takie. Mam nadzieję, że inwazja wojsk Putina na Ukrainę (bo tym właśnie jest) przyniesie mu ostateczny upadek. I że ktoś, kto "funkcjonuje umysłowo w XXI wieku", będzie mógł poprowadzić naród rosyjski z powrotem do ojczyzny - dodał  Ian Paice.

REKLAMA

Deep Purple 12.października przyjeżdża do Polski na koncert w Łodzi.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory