Muzyka Pink Floyd nie dla Rosji i Białorusi!

REKLAMA
Pink Floyd usuwają swoją muzykę z serwisów streamingowych w Rosji i na Białorusi.
REKLAMA

Zespół Pink Floyd zdecydował się usunąć swoją muzykę z serwisów streamingowych dostępnych w Rosji i Białorusi. Chodzi o wszystkie wydawnictwa wydane po rozstaniu z Rogerem Watersem, po 1987 roku, a także solowe płyty Davida Gilmoura. Są to „A Momentary Lapse of Reason" (z 1987 roku), „The Division Bell" (1994.) i „The Endless River" (2014.) oraz solowe albumy studyjne Gilmoura: „David Gilmour" (1978.), „About Face (1984)", „On an Island" (2006) i „Rattle That Lock" (2015.). Do tego dochodzi jeszcze kilka albumów koncertowych, zarówno Gilmoura jak i zespołu.

REKLAMA

W mediach społecznościowych muzycy Pink Floyd napisali:

Stojąc po stronie świata zdecydowanie potępiającego rosyjską inwazję na Ukrainę, dzieła Pink Floyd od 1987 roku oraz wszystkie solowe nagrania Davida Gilmoura są od dzisiaj usuwane ze wszystkich platform muzyki cyfrowej w Rosji i na Białorusi. 

Pink floyd na tweeterzePink floyd na tweeterze Materiał prasowy

David Gilmour, były gitarzysta i wokalista Pink Floyd zaapelował rosyjskich żołnierzy:

REKLAMA

– Rosyjscy żołnierze, przestańcie zabijać swoich braci. W tej wojnie nie będzie zwycięzców. Moja synowa jest Ukrainką, a moje wnuczki chcą odwiedzić i poznać ich piękny kraj. Zatrzymajcie to, zanim wszystko zostanie zniszczone. Putin musi odejść

W poście muzyk zamieścił utwór „In Any Tongue", utwór z solowego albumu z 2015  „Rattle That Lock", a jego autorką jest żona Gilmoura, powieściopisarka Polly Sampson. Piosenka ma mocne przesłanie antywojenne.

How was I to feel it when a gun was in my hands / And I’d waited for so long,

How was I to see straight in the dust and blinding sun / Just a pair of boots on the ground – śpiewa Gilmour.

REKLAMA

W podobnym tonie wypowiedział się także Roger Waters, który z Pink Floyd odszedł w 1985 roku. Opowiadał się za „zawieszeniem broni z obu stron". Muzyk nie wycofał jednak swoich solowych nagrań z rosyjskich i białoruskich platform. 

Swój sprzeciw wobec wojny demonstrują też inni muzycy m.in. odwołując koncerty w Rosji. W kraju nie zagra między innymi Green Day, Louis Tomlinson, Franz Ferdinand, Iggy Pop i Nick Cave.

Więcej:

https://rockradio.tuba.pl/RockRadio/7,136325,28206637,muzycy-ostro-reaguja-na-agresje-rosji.html

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory