Rockowe brzmienia na Eurowizji 2022?

REKLAMA
Kilka dni temu opublikowano pełną listę piosenek biorących udział w tegorocznej Eurowizji. Wiemy już, że Finlandię będzie reprezentować popularny zespół The Rasmus. Czy po zeszłorocznej wygranej grupy Maneskin możemy spodziewać się więcej świeżych, rockowych propozycji?
REKLAMA

30 kwietnia w Turynie rozpoczną się próby do tegorocznego konkursu Eurowizji. Już 10 maja zobaczymy pierwszy półfinał, a finał wyznaczony jest na 14 maja. Na oficjalnej stronie Eurowizji kilka dni temu opublikowano kompletną listę piosenek biorących udział w 66. Konkursie Piosenki Eurowizji.

REKLAMA

W 2021 roku konkurs wygrała reprezentacja Włoch - zespół Måneskin z piosenką "Zitti e Buoni". Młodzi Włosi od jurorów dostali 206 punktów, co oznaczało 4. miejsce, jednak telewidzowie wzięli sprawy w swoje ręce i oddali tyle głosów na piosenkę "Zitti e Buoni", że znalazła się na pierwszym miejscu.

Måneskin udowodnił, że na Eurowizji jest miejsce dla rocka! Jakie kraje w tym roku postawiły na reprezentację z mocniejszym brzmieniem? Przygotowaliśmy dla Was kilka propozycji:

1. The Rasmus - Jezebel (Finlandia)

 

Tego fińskiego zespołu nie trzeba nikomu przedstawiać. "In The Shadows" był pierwszym singlem z piątego albumu The Rasmus i przyniósł im światową sławę. Piosenka w 2003-2004 roku znalazła się na 1. miejscu list przebojów w Finlandii, Niemczech, Izraelu i Nowej Zelandii. W 2022 roku grupa zawalczy w konkursie Eurowizji utworem "Jezebel" wydanym na początku roku.

REKLAMA

2. Intelligent Music Project - Intention (Bułgaria)

 

Intelligent Music Project to bułgarska supergrupa założona przez biznesmena Milena Vrabevskiego. Wokalistą zespołu jest Ronnie Romero, który jest śpiewa w kilku innych zespołach, między innymi Lords of Black, Sunstorm czy Ritchie Blackmore's Rainbow. Pozostali członkowie zespołu to Simon Phillips (Toto), John Payne (Asia), Carl Sentance (Nazareth), Bobby Rondinelli (Blue Öyster Cult, Quiet Riot) oraz Todd Sucherman (Styx).

3. Achille Lauro - Stripper (San Marino)

 

Achille Lauro to młody piosenkarz i raper z Werony, jednak na Eurowizji będzie reprezentował San Marino. Piosenką "Stripper" wydaną w 2022 roku wygrał konkurs Una Voce per San Marino, gdzie dostał owacje na stojąco.

REKLAMA

4. Circus Mircus - Lock Me In (Gruzja)

 

Grupa trzech przyjaciół rzuciła szkołę cyrkową, żeby założyć zespół Circus Mircus w 2020 roku w Tbilisi. Grają progresywny rock, muzykę eksperymentalną i mieszają gatunki. Zostali wybrani do konkursu Eurowizji przez Georgian Public Broadcasting.

Polskę reprezentować będzie Krystian Ochman z piosenką "River". Pełną listę piosenek biorących udział w tegorocznym konkursie Eurowizji możecie zobaczyć tutaj.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory