Phil Collins potwierdził koniec Genesis. Zespół zagrał ostatni koncert

REKLAMA
"Po tym wieczorze wszyscy będziemy musieli znaleźć prawdziwą pracę" - tak Phil Collins żegnał fanów ze sceny podczas koncertu 26 marca w Londynie.
REKLAMA

Nie są to zaskakujące, ale smutne wieści. Zespół Genesis oficjalnie zakończył karierę. 26 marca 2022 podczas koncertu w Londynie w O2 Arenie Phil Collins powiedział, że to bardzo wyjątkowy wieczór - ostatni koncert podczas trasy koncertowej "The Last Domino?" oraz ostatni koncert Genesis w historii. Śmiał się również, że po tym wieczorze muzycy będą musieli znaleźć sobie prawdziwą pracę.

REKLAMA
 

Koncert na widowni oglądał też sam Peter Gabriel! Muzyk po koncercie zrobił sobie pamiątkowe zdjęcie z Collinsem oraz z managerem zespołu, Richardem McPhail'em.

Phil Collins od lat zmaga się z problemami zdrowotnymi. Na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat niejednokrotnie już kończył muzyczną karierę. W 2003 roku ogłosił, że traci słuch w jednym uchu i rusza w ostatnią międzynarodową trasę koncertową, którą nazwał prześmiewczo First Final Farewell Tour (Pierwsza pożegnalna trasa koncertowa). Jak wiemy, nie zakończył wtedy kariery. W 2011 roku ponownie pożegnał się z koncertowaniem, jednak w 2015 roku ogłosił swój powrót. W 2017 roku zaczęła się jego trasa koncertowa Not Dead Yet, podczas której jego nastoletni syn, Nicholas, grał na perkusji. Sam Collins występował siedząc na krześle. 26 czerwca 2019 roku zagrali również w Warszawie na Stadionie Narodowym!

Ku uciesze fanów, to również nie był koniec kariery muzyka. W 2020 roku zespół Genesis ogłosił reaktywację w składzie: Phil Collins z synem, Tony Banks i Mike Rutherford. Genesis miało ruszać w trasę "The Last Domino?" już w 2020 roku, ale covid-19 pokrzyżował im plany. Trasa jednak odbyła się dwa lata później i tym razem Phil Collins stwierdził, że to definitywnie koniec.

Fani zespołu nie są zaskoczeni, jednak oczywiście nie są to wesołe wieści. Tym razem możemy mieć pewność, że Genesis w oryginalnym składzie, ani sam Phil Collins nie powrócą do grania na scenie.

REKLAMA

Genesis, Phil Collins, Steve Hackett, Mike Rutherford, Tony Banks and Peter GabrielGenesis, Phil Collins, Steve Hackett, Mike Rutherford, Tony Banks and Peter Gabriel foto: ANDRE CSILLAG / East News

Ciągle możemy jednak przebierać w zapisach wideo z koncertów Genesis i Phila Collinsa. Wiele z nich (nawet w całości!) dostępne jest w serwisie YouTube.

 
 
 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory