"Wind of Change" ze zmienionym tekstem jako wsparcie dla Ukrainy

REKLAMA
Zespół Scorpions po przerwie wrócił do koncertowania i od razu postanowił wesprzeć Ukrainę w wielkim stylu. Zobaczcie jak słowa piosenki "Wind of Change" zostały zmienione w hołdzie dla Ukrainy!
REKLAMA

Niemiecki zespół zmienił w swoim hicie "Wind of Change" słowa o Moskwie, aby wyrazić poparcie dla Ukrainy. Słowa "I follow the Moskva down to Gorky Park" zostały zmienione na "Now listen to my heart, it says Ukrainia". Taką wersję Scorpions zaśpiewali na swoim koncercie w Las Vegas 27 marca 2022. Zmienione słowa były wyświetlane w taki sposób, aby fani mogli śpiewać nową wersję wraz z zespołem.

REKLAMA

Słowa do piosenki "Wind of Change" zostały napisane przez Klausa Maine po jego pierwszej wizycie w USSR. Piosenka została symbolem demokratycznych zmian zachodzących w Związku Radzieckim, a później symbolem upadku muru berlińskiego. Teraz, "Wind of Change" z nowymi słowami ma szansę stać się kolejnym symbolem wolności. Posłuchajcie zmienionej wersji poniżej.

 

Oprócz zmienienia słów piosenki, "Skorpionsi" wyrazili też swoje poparcie poprzez zmianę kolorów gitary Matthiasa Jabsa - została ona przemalowana w niebiesko-żółte barwy. Wcześniej zespół wyrażał swoje poparcie w słowach "Słowa są lepsze niż kule" na Facebooku.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory