GRAMMYs 2022 rozdane! Foo Fighters z nagrodami

REKLAMA
4 kwietnia odbyło się coroczne rozdanie nagród Grammy. Sprawdź, kto wygrał w rockowych kategoriach! Nie zabrakło też wyrazu wsparcia dla Ukrainy
REKLAMA

64. ceremonia rozdania nagród Grammy odbyła się 4 kwietnia w MGM Grand Garden Arena w Las Vegas. GRAMMYs to najważniejsze nagrody przemysłu muzycznego. Co roku przyznawane są artystom w wielu kategoriach, między innymi Album Roku, Piosenka Roku czy Najlepszy Nowy Artysta. W głównych kategoriach najczęściej wygrywają artyści tworzący muzykę popularną, jednak jest też kilka kategorii, które honorują wykonawców rocka i metalu.

REKLAMA

Zespół Foo Fighters został nagrodzony w trzech kategoriach. Album "Medicine at Midnight", dziesiąty album studyjny zespołu wydany w 2021 roku, wygrał w kategorii Najlepszy Album Rock. Piosenka otwierająca z tego albumu, "Making a Fire" wygrała w kategorii Najlepszy Rockowy Występ, a piosenka "Waiting On A War" wygrała w kategorii Najlepsza Piosenka Rock.

W tych kategoriach byli nominowani również m.in.: Paul McCartney, AC/DC, Deftones i Black Pumas. Pełną listę nominacji i wygranych możecie zobaczyć tutaj: www.grammy.com/news

Nagrodę za Najlepszy Metalowy Występ dostała piosenka "The Alien" zespołu Dream Theater.

Minął tydzień od tragicznej śmierci perkusisty zespołu Foo Fighters, Taylora Hawkinsa. Podczas ceremonii GRAMMYs 2022 postanowiono uczcić jego pamięć. Prowadzący tegoroczną galę Trevor Noah oddał hołd zmarłemu i zapowiedział materiał wideo upamiętniający Hawkinsa, który możecie obejrzeć poniżej:

REKLAMA
 

Podczas ceremonii postanowiono również wyrazić wsparcie dla Ukrainy. Wyemitowano specjalne nagranie, w którym Prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski, wzywał uczestniczących w gali, aby "wypełnili ciszę muzyką". Zełenski mówił: "Nasi muzycy noszą pancerze zamiast smokingów. Śpiewają dla rannych w szpitalach, nawet tych, którzy ich nie słyszą. Ale muzyka i tak się przebije" nawiązując do trwającej w jego kraju wojny. "Wspomóżcie nas w każdy sposób, byle nie waszą ciszą. Wypełnijcie ciszę muzyką".

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory