Pierwszy solowy projekt Kirka Hammetta z Metalliki - posłuchajcie nowego singla!

REKLAMA
Gitarzysta zespołu Metallica szykuje się do wydania swojej pierwszej solowej EP-ki, która ukaże się już 23 kwietnia. Jak sam mówi, utwory z wydawnictwa "Portals" to "soundtrack do filmów rozgrywanych w twojej głowie". Brzmi ciekawie?
REKLAMA

Kirk Hammett jest gitarzystą zespołu Metallica od 1983 roku, gdzie zastąpił Dave'a Mustaine'a. Po prawie czterech dekadach grania jako pierwsza gitara Metalliki, Hammet jako pierwszy z aktywnych członków zespołu zdecydował się na wydanie solowego albumu. "Portals", bo taki tytuł nosi wydawnictwo, zostało zainspirowane horrorami, muzyką klasyczną oraz filmową.

REKLAMA

Pomysł rodził się powoli. Gdy Hammett przygotowywał się do wystawy swojej kolekcji horrorowych plakatów, rekwizytów i memorabiliów It's Alive! Classic Horror and Sci-Fi Art from the Kirk Hammett Collection w 2017 roku, chciał aby podczas wystawy grała oryginalna muzyka. Stworzył więc oficjalny soundtrack wystawy - utwór zatytułowany "A Maiden and the Monster". W ten sam sposób powstał utwór "The Jinn". Po dwóch kompozycjach, Kirk doszedł do wniosku, że ten muzyczny projekt rozrósł się bardziej niż początkowo zakładał. Tak powstała EP-ka "Portals", której tytuł również jest nieprzypadkowy. Cztery utwory, które składają się na wydawnictwo, są według gitarzysty portalami do filmowego świata, "soundtrackiem do filmów w twojej głowie".

Zarówno "A Maiden and the Monster" jak i "The Jinn" znajdą się na płycie "Portals". Singlem promującym wydawnictwo został utwór "High Plains Drifter", który ponoć jest bazowany na utworze flamenco, który Hammet napisał w przeszłości. Gitarzysta wiedział, że utwór niezbyt pasuje do klimatu Metalliki, dlatego postanowił wykorzystać go w inny sposób. Przy "High Plains Drifter" współpracowali z Hammettem członkowie LA Philharmonic, Jon Theodore (Queens of the Stone Age) oraz Edwin Outwater, który współpracował z zespołem Metallica przy koncertach S&M2. Singla możecie posłuchać poniżej:

 

Premiera "Portals" zaplanowana jest na 23 kwietnia 2022. W sprzedaży dostępne będą płyty CD i winylowe.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory