Bono wydaje książkę. "Surrender: 40 Songs, One Story" jeszcze w tym roku

REKLAMA
Lider zespołu U2 postanowił wydać autobiografię. Książka ma zawierać czterdzieści rodziałów nazwanych tytułami piosenek U2 oraz rysunki wykonane przez muzyka.
REKLAMA

W listopadzie 2022 na całym świecie ukażą się wspomnienia Bono – legendarnego wokalisty i lidera irlandzkiego zespołu rockowego U2, muzyka i aktywisty. Książka „Surrender. 40 piosenek, jedna opowieść" ukaże się 1 listopada nakładem wydawnictwa Alfred A. Knopf. Polskim wydawcą książki jest Wydawnictwo Agora, które zaplanowało premierę na 9 listopada. Jej tłumaczem jest Paweł Lipszyc. Oprócz wydania papierowego w twardej i miękkiej oprawie, planowany jest ebook i audiobook.

REKLAMA
 

1 listopada wspomnienia Bono ukażą się w Stanach Zjednoczonych oraz jednocześnie w 15 innych krajach, w tym w wydawnictwach Penguin Random House w Wielkiej Brytanii, Irlandii i Kanadzie. Informację tę ogłosił Reagan Arthur, EVP i wydawca Knopf reprezentowany przez Jonny’ego Gellera z Curtis Brown Ltd. Książka „Surrender" zostanie wydana w twardej oprawie, w formie ebooka oraz w wersji audio przez Penguin Random House, w której narratorem będzie Bono.

Bono - 'Surrender'Bono - 'Surrender' mat. prom. (Universal Music Polska)

Kariera Bono, jednego z najbardziej kultowych artystów świata muzyki, jest obszernie udokumentowana. Jednak w książce SURRENDER Bono po raz pierwszy opowiada własnymi słowami o swoim niezwykłym życiu i ludziach, z którymi je dzielił. Wspomina, jak wkrótce po stracie matki poznał swoją przyszłą żonę oraz członków kapeli. Zabiera nas w niezwykłą podróż, która uczyniła z U2 jeden z najbardziej wpływowych zespołów rockowych świata. Bono opowiada też o dwudziestu latach działalności na rzecz walki z AIDS i ubóstwem. Z poczuciem humoru i głęboką autorefleksją rozlicza się z życiem, wiarą, rodziną i przyjaciółmi, którzy wspierali go, rywalizowali z nim i kształtowali.

Podtytuł Surrender, „40 PIOSENEK, JEDNA OPOWIEŚĆ" nawiązuje do 40 rozdziałów książki – każdy z nich nosi tytuł jednej z piosenek U2 i ilustruje go rysunek wykonany przez Bono. Dziś, 10 maja, na platformie cyfrowej U2 na całym świecie pojawiło się też animowane wideo zrealizowane na podstawie kilku z tych rysunków. Jego narratorem jest Bono. Wideo zawiera fragment rozdziału „Out of Control" z książki Surrender – Bono opowiada w nim o tym, jak 10 maja 1960 roku, w dniu swoich osiemnastych urodzin napisał piosenkę, która stała się pierwszym singlem U2.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory