Zespół Pearl Jam musiał znaleźć zastępstwo dla perkusisty

REKLAMA
Pearl Jam podczas ostatnich występów grał bez Matta Camerona. Zastępował go m.in. były gitarzysta Red Hot Chili Peppers - Josh Klinghoffer. Na scenę zaproszono również fanów.
REKLAMA

Pearl Jam ruszył w trasę koncertową promującą album Gigaton wydany w 2020 roku. Trasa z powodu pandemii była wielokrotnie przekładana. Niestety gdy wreszcie doszła do skutku perkusista zespołu Matt Cameron musiał zrezygnować z udziału w kilku najbliższych koncertach z powodu zakażenia koronawirusem. Zespół nie chciał rezygnować z występowania i znalazł zastępstwo. Podczas dwóch ostatnich koncertów w Oakland, Camerona na zmianę zastępowało dwóch muzyków - przyjaciel grupy Richard Stuverud oraz były gitarzysta Red Hot Chili Peppers Josh Klinghoffer. Występy w Oakland były pierwszymi od 24 lat, które Cameron opuścił.

REKLAMA

Klinghoffer dołączył niedawno do zespołu jako artysta wspomagający. Wcześniej już koncertował z zespołem Pearl Jam, jednak grał na gitarze. Natomiast Stuverud jest na co dzień nauczycielem muzyki i występ w Oakland był dla niego pierwszym razem przed tak dużą publicznością. Panowie Josh i Richard zmieniali się między piosenkami.

Poszczęściło się również fanom. Josh Arroyo i Kai Neukermans mieli okazję wystąpić z zespołem. Podczas pierwszego show w Oakland (12 maja) Eddie Vedder zapytał, czy są na sali jacyś perkusiści, którzy chcieliby z nimi zagrać. Pod sceną pojawił się fan, Josh Arroyo w koszulce z wypisanymi nazwiskami wszystkich perkusistów Pearl Jamu. Eddie powiedział "Przetestujcie go na covid i weźcie go na bis na scenę". Tak też się stało. Wykonanie "Yellow Ledbetter" razem z Joshem Arroyo możecie zobaczyć poniżej:

 

Następnego dnia na scenie z zespołem Pearl Jam wystąpił 18-letni Kai Neukermans, który wziął sprawy w swoje ręce. Osiemnastolatek znalazł w telefonie numer telefonu do córki Eddiego Veddera, Olivii, którą poznał kilka lat wcześniej. Neukermans napisał do Olivii, że chciałby się pojawić na scenie i wysłał jej nagranie, na którym gra na perkusji. Godzinę później nastolatek dostał zaproszenie na stadion od menadżera zespołu. Kai wykonał z zespołem utwór "Mind Your Manners" z albumu "Lightning Bolt" z 2013 roku.

 
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory