Chad Smith i Matt Cameron odcinają się od artykułu Rolling Stone o Taylorze Hawkinsie

REKLAMA
Artykuł Rolling Stone "Inside Taylor Hawkins' Final Days as a Foo Fighter" wywołał wiele kontrowersji. Perkusiści zespołów Red Hot Chili Peppers i Pearl Jam, którzy udzielili wywiadów do artykułu, oświadczają, że ich słowa zostały wyrwane z kontekstu.
REKLAMA

Kilka dni temu magazyn Rolling Stone opublikował na swoim portalu internetowym obszerny artykuł pod tytułem "Inside Taylor Hawkins’ Final Days as a Foo Fighter" ("Wgląd w ostatnie dni Taylora Hawkinsa jako członka Foo Fighters"). Członkowie zespołu Foo Fighters oraz rodzina Hawkinsa odmówili udzielenia wywiadu. W artykule umieszczono natomiast wypowiedzi znajomych i przyjaciół Hawkinsa, między innymi jego kolegów po fachu Chada Smitha (Red Hot Chili Peppers) i Matta Camerona (Pearl Jam).

REKLAMA

Publikacja Andy'ego Greena z Rolling Stone wywołała lawinę nagłówków "Taylor Hawkins nie chciał już grać z zespołem", "Perkusista skarżył się na koncertowanie", "Hawkins planował odejść z Foo Fighters".Autor artykułu Rolling Stone stworzył narrację sugerującą, że Hawkins nie był zadowolony z ostatnich działań zespołu Foo Fighters. Według Rolling Stone perkusista nie chciał tyle koncertować i był zmęczony życiem w trasie. Te tezę poparto wypowiedziami czterech różnych osób - jedna z nich chciała pozostać anonimowa, a reszta to piosenkarka Sass Jordan i perkusiści Chad Smith oraz Matt Cameron.

Sass Jordan udostępniła na swoim profilu na Facebooku link do "Inside Taylor Hawkins’ Final Days as a Foo Fighter", jednak zarówno Smith jak i Cameron po ukazaniu się artykułu udostępnili na swoich social mediach oświadczenia, w których napisali, że ich wypowiedzi zostały wyrwane z kontekstu.

Chad Smith, perkusista Red Hot Chili Peppers napisał w poście na Instagramie:

Taylor był jednym z moich najlepszych przyjaciół i zrobiłbym wszystko dla jego rodziny. Rolling Stone poprosiło mnie o podzielenie się wspomnieniami z naszego wspólnego czasu i myślałem, że będzie to oddanie hołdu, który mu się należał. Zamiast tego zrobiono z tej historii zwodniczą sensację, i gdybym wiedział, że tak będzie, nigdy nie zgodziłbym się na wzięcie udziału. Przepraszam rodzinę Taylora i jego muzycznych przyjaciół za ból, jaki mogło to wywołać. Tęsknie za Taylorem każdego dnia.

Perkusista zespołu Pearl Jam, Matt Cameron, na swoim Instagramie opublikował podobne oświadczenie:

REKLAMA
Gdy zgodziłem się wziąć udział w artykule Rolling Stone o Taylorze, założyłem, że będzie to celebracja jego życia i pracy. Moje cytaty były wyrwane z kontekstu i użyte do stworzenia narracji, której ja nie miałem na myśli. Taylor był bliskim przyjacielem i artystą wysokiego poziomu. Tęsknię za nim. Mam tylko głęboką miłość i szacunek do Taylora, Dave'a i rodzin Foo Fighters. Jest mi naprawdę przykro i przepraszam, że wziąłem udział w tym wywiadzie, oraz że mój udział mógł wyrządzić krzywdę tym, do których mam tylko głęboki szacunek i uwielbienie.

Post na oficjalnym profilu magazynu Rolling Stone, w którym udostępniono zdjęcie Hawkinsa i opublikowano link do artykułu jest mocno krytykowany przez użytkowników. "Ton tego artykułu jest okropny", "Po co w ogóle pisać taki artykuł?".

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory