Kultowe teksty wykradzione z Rock and Roll Hall of Fame

REKLAMA
Pracownicy Rock and Roll Hall of Fame byli odpowiedzialni za kradzież bezcennych pamiątek. Sprawcom postawiono zarzuty.
REKLAMA

Craig Inciardi odpowiedzialny za memorabilia zespołowe w Rock and Roll Hall of Fame, został oskarżony o sprzedanie wartych ponad milion dolarów, odręcznie napisanych tekstów i notatek Dona Henley'a, wokalisty The Eagles.

REKLAMA

Jak podaje Rolling Stone Inciardi jest jednym z trzech oskarżonych, razem z Glenn'em Horowitz i Edwardem Kosińskim. Ich prawnicy utrzymują, że oskarżenia nie są prawdziwe i nadszarpują reputacje, szanowanych profesjonalistów i że będą zawzięcie walczyć w tej sprawie.

W latach 70-tych zapiski należące do Henley'a podobno zostały skradzione przez biografika który w 2005 odsprzedał je Horowitz'owi. Ponad 100 stron odręcznych tekstów do piosenek takich jak "Hotel California", "Life in the Fast Lane" czy "New Kid in Town" były wśród papierów na które Horowitz razem z Kosinskim i Incardim szukali kupców.

Przypuszcza się, że w momencie wejścia w posiadanie papierów, próbowali sprzedać je do domów aukcyjnych czy próbować namówić Henleya na odkupienie od nich jego własnych tekstów.

Manager zespołu Irving Azoff w wypowiedzi dla Rolling Stone mówi o sprawie : "Ta sytuacja pokazuje prawdę o sprzedawaniu pamiątek zwiąanych z zespołami, osobistych, kradzionych przedmiotów, za fasadą prawa. Nikt nie ma prawa sprzedawać nielegalnie pozyskanych bezcennych pamiątek. Te odręczne zapiski są ważną częścią twórczości Dona Henley'a i jego ponad 50 letniej kariery.

REKLAMA

Cała trójka została oskarżona spisek czwartego stopnia za co grozi do czterech lat więzienia.

Rolling Stone podaje, że Incardi został usunięty z swojego stanowiska w Rock and Roll Hall of Fame, do końca sprawy.

O tegorocznych nominowanych pisaliśmy tutaj

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory