Odnaleziony utwór Queen dostępny po wielu latach

REKLAMA
Zespół Queen udostępnił odnaleziony po wielu latach poruszający utwór "Face It Alone" z wokalem Freddiego Mercury'ego. Utwór pojawił się w serwisach cyfrowych, a już 18 listopada będzie dostępny na siedmiocalowym singlu.
REKLAMA

Również 18 listopada do sprzedaży trafi 8-płytowy boks „Queen The Miracle Collector’s Edition", na który składać się będzie nagranie albumu z 1989 z oryginalnych taśm LP, „The Miracle Sessions" CD z demówkami i niedokończonymi wersjami oraz sześcioma niewydanymi wcześniej utworami, jak również nagrania audio dokumentujące pracę muzyków w studiach w Londynie i Montreux. W ten sposób fani otrzymają możliwość poczuć się tak, jakby siedzieli tuż obok artystów niczym niewidzialny obserwator. Podsłuchiwanie Freddiego, Briana, Johna i Rogera jak żartują, cieszą się, od czasu do czasu wyrażają frustracje i debatują nad kawałkami to niesamowite przeżycie.

REKLAMA

 Posłuchaj piosenki Face It Alone:

 

O niepublikowanym utworze Queen zrobiło się głośno latem tego roku. Brian May i Roger Taylor zasugerowali w wywiadzie dla BBC, że niedawno odkryli utwór Queen z wokalem Freddiego. Ta piosenka to właśnie „Face It Alone". Rozmowa odbyła się przy okazji występu na platynowym jubileuszu królowej Elżbiety II. Legendarna grupa otwierała wieczór, a Adam Lambert ponownie pojawił się u boku muzyków w roli wokalisty.

Roger Taylor, we wspomnianej wyżej rozmowie z BBC, opisał „Face It Alone" jako „mały klejnocik od Freddiego, o którym zapomnieliśmy", a Brian May dodał: „jest piękny, poruszający. (…) Cieszę się, że nasza ekipa znalazła ten utwór. Po tylu latach cudownie jest usłyszeć całą naszą czwórkę… Dokładnie, Deacy też tam jest!".

„Face It Alone" powstało podczas sesji zespołu w 1988 roku do albumu „The Miracle" – przedostatniego krążka, który ukazał się za życia Freddiego Mercury’ego. Był to niezwykle płodny okres dla zespołu. W trakcie pobytu w studiu powstało około 30 utworów, z których wiele nie zostało wydanych. Wśród nich znalazło się właśnie „Face It Alone". Piosenkę odkryli pracownicy teamu Queen, którzy przygotowywali reedycję „The Miracle".

REKLAMA

„Face It Alone" to pierwsza od ponad 8 lat wydana piosenka Queen z wokalem Freddiego Mercury’ego. W 2014 na „Queen Forever" zespół udostępnił niewydane wcześniej utwory „Let Me in Your Heart Again", „Love Kills" i „There Must Be More to Life Than This".

„The Miracle" jest uważany przez wielu fanów za najlepsze wydawnictwo Queen z lat 80. Album dotarł na szczyt list sprzedaży w UK i wielu innych europejskich rynkach, a w USA zdobył status złotej płyty. Brian May wielokrotnie wymieniał tytułowy utwór jako swoją ulubioną piosenkę z repertuaru Queen.

VINYL LP: The Miracle

Odnalezione oryginalne nagranie LP

REKLAMA

„The Miracle" takie, jakiego jeszcze nie słyszeliście. Nagranie z taśmy mastera z marca 1989, na której znalazła się m.in. pierwotna wersja „Too Much Love Will Kill You", umiejscowiona na stronie pierwszej w trackliście, pomiędzy „I Want It All" i „The Invisible Man". Wydanie wzbogacone o nową okładkę w formacie gatefold.

CD 1: THE MIRACLE

Oryginalna wersja albumu z wydania CD, zremasterowana przez Boba Ludwiga w 2011 z pierwotnych masterów.

CD 2: THE MIRACLE SESSIONS

REKLAMA

Fascynujący wgląd na kreatywny proces zespołu, w tym poszukiwane oryginalne ujęcia, demówki i wczesne wersje utworów, nowy singiel „Face It Alone", łącznie sześć niepublikowanych nigdy wcześniej utworów. Równie intrygujące i poszukiwane przez fanów zapisy rozmów pomiędzy członkami zespołu w Townhouse, Olympic oraz Mountain Studios. Wymiany zdań między muzykami dają wspaniałą próbkę ich przyjaźni oraz dynamiki pracy.

CD 3: ALTERNATIVE MIRACLE

Odtworzenie planowanej kontynuacji albumu, „Alternative Miracle", czyli kompilacji dodatkowych utworów, b-side’ów, rozszerzonych wersji oraz wersji singlowych. Płyta nigdy nie została wydana ze względu na napięty grafik wydawniczy.

CD 4: MIRACU-MENTALS

REKLAMA

Instrumentale i ścieżki dźwiękowe z 10 utworów, które tworzą tracklistę „The Miracle".

CD 5, THE MIRACLE RADIO INTERVIEWS

Radiowe wywiady, w których zespół opowiada o procesie kreatywnym przy tworzeniu albumu. „Queen for an Hour" zostało wyemitowane w BBC Radio 1 29 maja 1989. Mike Read, jak się później okazało, przeprowadził ostatni wywiad Queen w takim składzie. W rozmowie Freddie po raz pierwszy sugeruje, że jego czasy koncertowania dobiegają końca. Drugi wywiad to rozmowa Boba Coburna z Rogerem Taylorem i Brianem Mayem wyemitowana w popularnym amerykańskim programie radiowym „Rockline".

BLU-RAY / DVD: The Miracle Videos

REKLAMA

„The Miravle Vidoes" to pięć promocyjnych teledysków oraz dodatkowych treści w formatach Blu-ray i DVD.

„I Want It All"

„Breakthru"

„The Invisible Man"

REKLAMA

„Scandal"

„The Miracle"

Plus:

The Miracle Interviews:

REKLAMA

Wywiady z Rogerem, Brianem i Johnem na planie „Breakthry" w czerwcu 1989, przeprowadzone przez Gavina Taylora.

John Deacon od tego dnia nie udzielał więcej wywiadów.

The Making of the Miracle Videos:

Materiał zza kulis teledysków „I Want It All", „Scandal", „The Miracle" oraz „Breakthru".

REKLAMA

The Making of the Miracle Album Cover:

Grafik Richard Gray opowiada i pokazuje, jak stworzył przełomową okładkę albumu „The Miracle".

Fragmenty recenzji „The Miracle":

QUEEN „The Miracle"

REKLAMA

Na „The Miracle" Queen po raz kolejny redefiniuje rock’n’rolla na własnych warunkach, spokojnie ignorując tych dziennikarzy, którzy mieli zbyt wąskie horyzonty, by nadążyć za zespołem. Wokalista Freddie Mercury od dawna musi walczyć z dezaprobatą krytyków, którzy są zbyt zajęci klepaniem się po własnych tyłkach, by docenić olbrzymią autoironię i dowcip w tekstach, czy też przyjąć do wiadomości, że Freddie jest jednym z najlepszych wokalistów rockowych wszech czasów.

[Maura Sutton, „Raw Magazine", maj 1989]

QUEEN „I Want It All"

Muzycy Queen mają już status ikon, ale wciąż wiedzą, jak poradzić sobie z rozwydrzonymi młodymi rockmanami, gdy tylko najdzie ich taka potrzeba. W typowo ekstrawaganckim powrocie do formy, zespół odkłada na chwilę buty disco i wskakuje ponownie w swoją markę power metalu. Nie ma drugiego tak gorącego i melodyjnego brzmienia jak gitara Briana Maya.

REKLAMA

[Neil Perry, „Sounds", 6 maja 1989]

CARRY ON CAMPING

„The Miracle" to fantastyczna rozrywka – ekstrawagancja, szalona, definicja Queen.

[Paul Elliott, „Sounds", 27 maja 1989]

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory