Kampania Mam Moc

Wypadki, kontuzje, groźne urazy zdarzają się codziennie, a najczęściej znienacka. I absolutnie każda taka tragedia wywraca życie do góry nogami. To przykry fakt, z którym nie mamy prawa dyskutować.

Lecz gdyby spojrzeć na to głębiej, życie z niepełnosprawnością to wciąż życie – tyle, że na nowych zasadach.

I co istotne, zasady te bywają uciążliwe, ale nigdy nie odbierają prawa do szczęścia.

Najnowsza kampania Fundacji Moc Pomocy, poza ideą samej zbiórki i pokazania portalu zbiórkowego MamMoc.pl dedykowanego osobom z niepełnosprawnościami, porusza jeszcze jeden temat.

To umiejętność dostrzegania pozytywów, nawet w sytuacji pozornie beznadziejnej.

Pragniemy więc dać ludziom nadzieję. Chcemy pokazać, że – wbrew pozorom – rodzinna tragedia to nie koniec świata.

Bo to nadzieja popycha do działania. To nadzieja sprawia, że zakładamy zbiórki lub wspieramy osoby potrzebujące właśnie na takich platformach jak MamMoc.pl

Bo to jak dostrzegać „sprawność" w słowie „niepełnosprawność". Albo „spokój" w słowie „niepokój".

Chcemy pokazać, że każdy może pomóc, a najmniejsza wpłata jest tak samo wartościowa jak wpłata o większej wartości. To właśnie z mały działań, uprzejmości i mniejszych wpłat tworzymy prawdziwe pomaganie, a osoby z niepełnosprawnościami popycha to do działania i daje ogromną nadzieję, by dostrzec w słowie „niepełnosprawność" – sprawność.

W kampanii pokazujemy historie 3 podopiecznych Fundacji Moc Pomocy.

Poznacie Bartusia Pieczyńskiego, gdzie uraz głowy trwale zmienił jego dzieciństwo. Teraz każdy dzień to dla niego okazja, by walczyć o swoją samodzielność. Na szczęście nie jest sam – ma nas i swoją ukochaną Mamę.

Kampania Mam Moc - BartuśKampania Mam Moc - Bartuś mat. prasowe

Kampania Mam Moc - BartuśKampania Mam Moc - Bartuś mat. prasowe

Wojtek Marcinkowski – potrafi wyjść z każdej sytuacji. Przeżył uraz rdzenia kręgowego, przetrwał trudną rehabilitację, a dziś spełnia się jako zawodnik rugby. Warto dodać, że z tytułem Mistrza Polski.

 

Kampania Mam Moc! - WojtekKampania Mam Moc! - Wojtek mat. prasowe

Kampania Mam Moc! - WojtekKampania Mam Moc! - Wojtek mat. prasowe

Bartek Bertolin – utrata nogi w wypadku nie skreśliła kolarskich marzeń Bartka. Szczególnie pomogła mu akceptacja – nowego siebie i nowej codzienności, w której nagle się znalazł

 

Kampania Mam Moc! - BartekKampania Mam Moc! - Bartek mat. prasowe

Kampania Mam Moc! - BartekKampania Mam Moc! - Bartek mat. prasowe

Portal zbiórkowy MamMoc.pl został założony przez Fundację Moc Pomocy z Wrocławia i jest jednym z projektów pomocowych realizowanych w ramach całościowej pomocy realizowanej przez fundację. Powstał aby kompleksowo pomagać osobom, którym spokojne życie przerwała choroba lub nieszczęśliwy wypadek. U osób, u których doszło w wyniku wypadku do urazu głowy, urazu rdzenia, amputacji lub innych urazów, często konieczna jest szybka i specjalistyczna rehabilitacja.

Dlatego w ramach założenia zbiórki na MamMoc.pl pomagamy również w procesie właściwego doboru rehabilitacji w ośrodkach rehabilitacyjnych w Polsce, jak również zagranicą.

Współpracujemy z Menadżerem Rehabilitacji, który posiada wiedzę, doświadczenie i niezbędne kwalifikacje zawodowe, aby wesprzeć chorych, jak i ich rodziny w wyborze właściwej rehabilitacji.

Żadna Fundacja w Polsce nie stosuje tak wielopłaszczyznowej pomocy jak my. Kaz?da osoba, zakładająca zbiórkę otrzymuje profesjonalną i wielopłaszczyznową pomoc. Ambasadorem Fundacji Moc Pomocy oraz asystentem wsparcia został Jasiek Mela – podróżnik i działacz społeczny. Najmłodszy w historii zdobywca dwóch biegunów w jednym roku, a zarazem pierwsza osoba z niepełnosprawnością, która tego dokonała.

Posłuchaj rozmowy Kuby Kalety z prezesem fundacji:

SŁUCHAJ ROCK RADIA