Black Sabbath: "Heaven and Hell" i "Mob Rules". Reedycje z Dio w wydaniach deluxe

REKLAMA
Niedawno ukazały s "Heaven and Hell: Deluxe Edition" i "Mob Rules: Deluxe Edition" Obydwa albumy są dostępne w wersjach 2 LP lub 2 CD. Zawierają na nowo zremasterowane albumy oraz niepublikowany i rzadko dostępny materiał!
REKLAMA

Wokalista Ronnie James Dio dołączył do Black Sabbath w 1979 roku i nagrał z nimi dwa albumy uważane dziś za klasykę rocka: ‘Heaven And Hell’ i ‘Mob Rules’. Szybujący pod niebiosa tenor Dio i jego gotyckie teksty idealnie wpisały się w ostre riffy, mocne brzmienie i ciemny wizerunek zespołu.

REKLAMA

BMG oddaje cześć wielkiej spuściźnie tego istniejącego bardzo krótko składu zespołu przez nowy master obydwu płytom i dodając niepublikowane i rzadko dostępne nagrania. HEAVEN AND HELL: DELUXE EDITION oraz MOB RULES: DELUXE EDITION ukazały się 4 i 18 listopada 2022 r. Każdy z tytułów dostępny jest w wersjach 2CD i 2LP. Ze względów na ograniczenia materiału obydwie wersje winylowe zawierają selekcję bonusowego materiału, który jest w wersjach CD. Całość ukazuje się również w wersji digital oraz na platformach streamingowych.

Dio dołączył do Black Sabbath po raz pierwszy w 1979 roku i szybko zaprzyjaźnił się z gitarzystą Tonym Iommim, basistą Geezerem Butlerem i perkusistą Billem Wardem. Gdy ‘Heaven And Hell’ ukazało się w kwietniu 1980, recenzenci byli pełni zachwytu odnosząc się przede wszystkim do arcydzieł grupy: ‘Neon Knights’ i utworu tytułowego. Płyta dotarła do 9 miejsca w UK i 28 w USA, gdzie pokryła się platyną.

HEAVEN AND HELL: DELUXE EDITION zawiera wiele dodatkowych utworów, m.in. koncertowe wersje ‘Children Of The Sea’ i ‘Die Young’ nagrane w 1980 roku w Hartford (USA). Znajdują się tam także takie rarytasy jak koncertowe wersje ‘E5150’ i ‘Neon Knights’, które pojawiły się na limitowanym wydaniu z 2007 roku ‘Black Sabbath: Live At Hammersmith Odeon’.

Black Sabbath: Heaven and Hell: Deluxe EditionBlack Sabbath: Heaven and Hell: Deluxe Edition mat. promocyjne

REKLAMA

Kolejnym albumem po ‘Heaven And Hell’ był nagrany w 1981 roku przez zespół ‘Mob Rules’ z nowym perkusistą w składzie, którym został Vinny Appice. Wydana w październiku 1981 roku i pokryta złotem płyta stała się kolejnym klasykiem Sabbath, zawierając tak niezwykłe kompozycje jak ‘The Sign Of The Southern Cross’, ‘Turn Up The Night’ oraz tytułowy ‘Mob Rules’.

MOB RULES: DELUXE EDITION przynosi fanom rozbudowaną selekcję trudno dostępnych i niepublikowanych nagrań. Razem z utworami, które pojawiły się na ‘Live At Hammersmith Odeon’, kolekcja zawiera także ‘The Mob Rules’ w nowym mixie. Wisienką na torcie jest cały koncert z 1982 roku z Portland (USA). Dodatkowo niezwykłe wykonania koncertowe ‘Neon Knights’, ‘Heaven And Hell’ i ‘Voodoo’.

Black Sabbath: Mob Rules: Deluxe EditionBlack Sabbath: Mob Rules: Deluxe Edition mat.promocyjne

Chcesz zgarnąć obie płyty? Słuchaj uważnie Rock Radia i pobierz naszą aplikację aby mieć szansę wygrać w konkursie!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory