Iron Help i Polska Misja Medyczna razem dla Ukrainy

REKLAMA
Według wstępnych szacunków, w wyniku wojny w Ukrainie kończyny stracić mogły już tysiące ludzi. Stowarzyszenie Jedna Chwila wraz z Polską Misją Medyczną rozpoczęły wspólne działania wspierające osoby z niepełnosprawnościami i po amputacjach.
REKLAMA

W ramach dedykowanego projektu Iron Help ponad 350 osób z Ukrainy i Polski zostanie objętych rozbudowanym programem rehabilitacyjnym i protezowaniem. Działania są kompleksowe i w pełni dostosowane do wymagań osób z różnymi niepełnosprawnościami, które znalazły się w sytuacji kryzysowej. Działania prowadzone są w Poznaniu i woj. wielkopolskim.

REKLAMA

Spotkaliśmy na swojej drodze wiele osób i organizacji zaangażowanych w niesienie pomocy, a wszyscy sygnalizowali ten sam problem – brak systemowych rozwiązań pomocowych dla osób z różnymi niepełnosprawnościami, które znalazły się w sytuacji kryzysowej. Tak powstał pomysł projektu Iron Help, w którym osoby ze świeżo nabytą, głównie w wyniku wojny, niepełnosprawnością będą mogły spokojnie, a przede wszystkim skutecznie rehabilitować się i wracać do społeczeństwa i swojego kraju – mówi Krzysztof Stern ze stowarzyszenia Jedna Chwila.

Realizujemy m.in.:

-          10-dniowe obozy sportowo-rehabilitacyjne dla obywateli Ukrainy

-          Włączenie uczestników do programu treningowego, aby przygotować się do codziennego życia z protezą

REKLAMA

-          Zajęcia sportowe prowadzone przez wyszkoloną kadrę i paraolimpijczyków, które pomogą im wrócić do aktywnego życia w społeczeństwie

-          Opieka psychologiczna i spotkania z doradcą zawodowym, by określić możliwości powrotu do pracy po przebytym urazie

-          Stała rehabilitacja w Iron Arena w Poznaniu pod okiem wykwalifikowanej kadry

-          Protezowanie osób które utraciły kończyny

REKLAMA

Jedną z części zadania będzie badanie ewaluacji oraz tego, jak pomoc wpłynie na dalsze życie uczestników. Takie działania pozwolą na przygotowanie i jak najbardziej celowe stworzenie kolejnych pomocy humanitarnych dla grup społecznych, szczególnie narażonych na brak opieki w wynikach konfliktów zbrojnych.

 Mamy doświadczenie w przygotowywaniu protez dla dzieci i dorosłych, którzy odnieśli rany w wyniku wojny w Syrii. Każdy z przypadków, z którymi zetknęli się nasi lekarze i rehabilitanci, jest unikatowy i wymaga indywidualnego podejścia, w tym zadbania o stan psychiczny. I w podobny sposób chcemy pomagać teraz, zapewniając wszelkie wsparcie potrzebne do rozpoczęcia nowego życia i w powrocie do pełnej samodzielności – mówi przedstawicielka Polskiej Misji Medycznej, Małgorzata Olasińska-Chart.

Już teraz zapraszamy do dołączenia do programu osoby trwale poszkodowane w wyniku działań wojennych prowadzonych na Ukrainie.

Jeżeli znasz kogoś kto potrzebuje kompleksowej pomocy i program jest skierowany do niego, przekaż kontakt do Nas!

REKLAMA

Zgłoszenia: kontakt@jednachwila.com

Zapraszamy również inne organizacje i firmy, które chcą dołączyć do nowoczesnego i kompleksowego projektu pomocowego, realizowanego w ramach współpracy dwóch organizacji specjalizujących się w pomaganiu cywilom i osobom z niepełnosprawnościami.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory