Billy Idol otrzyma swoją gwiazdę w Hollywood Walk of Fame!

REKLAMA
Muzyk ma zostać nagrodzony gwiazdą już w czwartek, 5 stycznia. Gwiazda, w sumie już 2743, zostanie umieszczona przy 6201 Hollywood Boulevard przed sklepem muzycznym Amoeba. W tym dniu piosenkarzowi, towarzystwa dotrzymają Henry Rollins, artysta Shepard Fairey i Lupita Sanchez Cornejo, przewodnicząca Hollywood Chamber of Commerce podczas specjalnej ceremonii.
REKLAMA

Billy Idol, którego prawdziwe nazwisko brzmi William Michael Albert Broad, otrzymał przezwisko po niezadowalającym świadectwie szkolnym. Zapoczątkował swoją karierę jako gitarzysta w Chelsea w 1974r. Szybko postanowił założyć Generation X razem z basistą Chelsea Tonym Jamesem. Następnie wydal trzy albumy zatytułowane - Generation X (1978), Valley of the Dolls (1979) i Kiss Me Deadly (1981) - przed rozpadem w 1981r.

REKLAMA

Szybko rozpoczął karierę solową po przeprowadzce do Nowego Jorku i połączył siły z gitarzystą Stevem Stevensem. Billy Idol był stałym gościem MTV dzięki singlom „White Wedding" i „Dancing with Myself" w 1982r. W następnym roku wydal album Rebel Yell i przeboje "Rebel Yell", „Eyes Without a Face" i „Flesh For Fantasy". Ostatnie płyty muzyka to The Roadside (2021) oraz The Cage (2022) - z udziałem Stevensa na gitarze.

„Będzie wielu buntowników krzyczących na ich ulubioną gwiazdę rocka, Billy'ego Idola, kiedy 5 stycznia otrzyma swoją zasłużoną gwiazdę w Alei Gwiazd" — mówi Ana Martinez, producentka Hollywoodzkiej Alei Gwiazd. „Od początku swojej kariery, Billy Idol podbił serca wielu fanów, którzy w końcu będą mogli odwiedzić jego gwiazdę i być świadkami jego wprowadzenia do Walk of Fame".

Wydarzenie będzie transmitowane na żywo w czwartek, 5 stycznia o godz. 11:30 PT (20:30 w Polsce) na walkoffame.com.

UWAGA! Wydarzenie zostało przełożone z powodu zapowiadanych opadów deszczu na piątek, 6 stycznia o tej samej godzinie - podaje muzyk na swoim Instagramie.

REKLAMA
REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory