Jeff Beck nie żyje. Wirtuoz gitary miał 78 lat

REKLAMA
Brytyjski muzyk Jeff Beck zmarł 10 stycznia w Nowym Jorku. O śmierci poinformowała rodzina - "Zmarł we wtorek po nagłym zachorowaniu na bakteryjne zapalenie opon mózgowych".
REKLAMA

Jeff Beck (Geoffrey Arnold Beck) urodził się 24 czerwca 1944r. w Wallington w Anglii. Swoją karierę muzyczną rozpoczął w 1964r. w grupie The Tridents, a zaledwie 4 lata później założył swój własny zespół The Jeff Beck Group. W oświadczeniu, rodzina zwróciła się z prośbą o uszanowanie prywatności w trudnym dla niej momencie.

REKLAMA

Brytyjczyk, w 2011r. został sklasyfikowany na 5. miejscu listy 100 najlepszych gitarzystów wszech czasów magazynu "Rolling Stone". Muzyk zdobył 8 nagród Grammy i dwukrotnie był wprowadzony do Rock and Roll Hall of Fame. „Jeff Beck jest najlepszym gitarzystą na świecie – mówił Joe Perry, gitarzysta zespołu Aerosmith w wywiadzie dla „The New York Times" w 2010 roku – ktoś taki pojawia się tylko raz na pokolenie lub dwa". Jeff Beck współpracował z takimi artystami jak: Rod Stewart, Eric Clapton, Mick Jagger, Jon Bon Jovi, Roger Waters, Tina Turner, Stevie Wonder czy ZZ Top.  

Gitarzystę pożegnali nie tylko znani muzycy, ale i przyjaciele.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory