Nie żyje Leonard Pietraszak. Aktor miał 86 lat

REKLAMA
Zmarł wybitny aktor - filmowy i teatralny. Znany z roli przyjaciela Karwowskiego w "Czterdziestolatku" czy Gustawa Kramera w "Vabank". Informację o śmierci artysty potwierdził prezes Związku Artystów Scen Polskich Krzysztof Szuster.
REKLAMA

Leonard Pietraszak urodził się i wychował w Bydgoszczy. 19 czerwca 1959r. Zadebiutował jako aktor w teatrze, a rok później ukończył studia na Wydziale Aktorskim PWSTiF w Łodzi. W latach 1960–1962 był aktorem Teatrów Dramatycznych w Poznaniu, a od 1962 do 1965 roku aktorem Teatru Polskiego w Poznaniu. Następnie występował w teatrach warszawskich: w latach 1965–1971 w Teatrze Klasycznym, od sezonu 1971 do 1976 w Teatrze Komedii, a w latach 1977–2008 w Teatrze Ateneum im. Stefana Jaracza. 

REKLAMA

Wystąpił w ponad 30 filmach i serialach filmowych, m.in. w "Jak rozpętałem drugą wojnę światową", "Perła w koronie", "Rodzina Połanieckich", "Królowa Bona", "Trójkąt bermudzki", "Złoto dezerterów". Ostatni raz w teatrze pojawił się 12 maja 2012 w roli Stanforda P. Suttona w spektaklu "Pocztówki z Europy" w reżyserii Krystyny Jandy w stołecznym OCH-Teatrze.

Aktor był honorowym obywatelem miasta Bydgoszcz. Informację o jego śmierci potwierdził tamtejszy ratusz oraz prezes ZASP. Leonard Pietraszak zostanie pochowany na Cmentarzu Starofarnym w Bydgoszczy.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory