Legenda mongolskiego rocka w Rock Radiu!

REKLAMA
Heavy metal w połączeniu z folkową muzyką i tradycyjnymi mongolskimi instrumentami. The Hu- czym tym razem zaskoczył nas heavy metalowy zespół?
REKLAMA

"Rumble Of Thunder" wydany pod koniec ubiegłego roku to drugi studyjny album mongolskiego zespołu, zaraz po debiucie płyty "The Gereg", która zyskała rozgłos na całym świecie. Singiel "Wolf Totem" był pierwszy zarówno na liście Billboard Albums Chart jak i Top New Artist Albums. Dodatkowo "The Gereg" był jedną z najbardziej sprzedających się płyt w USA, Kanadzie i Wielkiej Brytanii. Nic dziwnego, że oczekiwania co do nowego albumu były dość wysokie. 

REKLAMA

Oprócz tego zespół miał swój udział przy tworzeniu ścieżki dźwiękowej do gry komputerowej "Star Wars Jedi: Fallen Order". Z okazji 15lecia wytwórni Better Noise Music wykonali covery dwóch kawałków Metalliki "Through the Never" i "Sad but True", która zresztą zareagowała na to bardzo entuzjastycznie.  

Ich muzyka nie tylko jest oryginalna przez teksty, w których nawiązują do zespolenia człowieka z naturą czy wierzeń szamańskich, ale również przez samo wykonanie. Możemy poznać brzmienie instrumentów takich jak morin chuur i flet cuur w połączeniu z wielogłosowym śpiewem. Zespół w swojej twórczości skupia się na wykorzystywaniu mongolskiej kultury, a swoje występy utrzymuje w tradycyjnej oprawie. Ojczysty język, tradycyjne stroje i teledyski kręcone w samej Mongolii- trzeba przyznać, że bardzo ich to wyróżnia na międzynarodowej scenie muzycznej.  

1. This is Mongol 

2. YUT Hövende 

REKLAMA

3. Triangle 

4. Teach Me 

5. Upright Destined Mongol 

6. Sell The World 

REKLAMA

7. Black Thunder 

8. Mother Nature 

9. Bii Biyelgee 

10. Segge 

REKLAMA

11. Shihi Jutu 

12. TATAR Warrior 

Nowy album "Rumble Of Thunder" został wydany 2 września 2022roku, składa się z 12 utworów, a od przyszłego tygodnia ich najpopularniejszy kawałek "This is Mongol" będziecie mogli usłyszeć w Rock Radiu! 

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory