Kiss zagra jeden ze swoich ostatnich koncertów w Polsce!

REKLAMA
Zespół Kiss schodzi ze sceny w wielkim stylu, a pożegnać ich będziecie mogli 19 czerwca w Krakowie. 50 ostatnich koncertów na 50 lecie działalności.
REKLAMA

Zaskakiwali scenę muzyczną w każdy możliwy sposób. Ich koncerty to nie tylko radość dla ucha, ale i dla oka. Grupa Kiss słynie ze spektakularnych występów, począwszy od charakteryzacji członków zespołu, po samo wykonanie z wykorzystaniem pokazów pirotechnicznych czy wysięgników hydraulicznych unoszących muzyków wysoko ponad ziemię. Zianie ogniem czy wydobywający się ogień z gitary to atrakcje, których na pewno można się spodziewać także w Krakowie.  

REKLAMA

W  swoim dorobku mają ponad 20 albumów muzycznych, których sprzedaż szacuje się na ponad 100 milinów egzemplarzy. Przez swoje teatralne występy należą do przedstawicieli show rocka. Koncerty takie jak w Rio de Janerio z 1983 roku czy sylwestrowy występ z 2020 roku w Dubaju, to jedne z najważniejszych wydarzeń zespołu. Warto dodać, że podczas tego drugiego Kiss zapisało się nawet w Księdze Rekordów Guinessa. I jakby tego było mało, to aż dwukrotnie. Pierwszy rekord dotyczył najwyższego pokazu pirotechnicznego, sięgającego 35 metrów, który odbył się podczas koncertu muzycznego w Dubaju. Drugi rekord padł na tym samym koncercie i dotyczył jednoczesnego wystrzału 70 miotaczy ognia ze sceny. Nic dziwnego, że ich ostatnie koncerty określa się jako historyczne wydarzenia. 

Zespół założony został prawie pięćdziesiąt lat temu przez Gene Simmonsa i Paula Stanleya. Od roku członkowie bardzo poważnie myślą o przejściu na emeryturę. Mimo wszystko jeszcze do niedawna ich zejście ze sceny wydawało się niepewne. 1 marca 2023 roku podczas programu "Howard Stern Show", potwierdzili, że kończą swoją karierę.  

„Nie mam problemu z kilkoma dwudziestolatkami ubranymi i wymalowanymi jak my. Na świecie może istnieć wiele zespołów Kiss, kiedy nas już nie będzie." Stwierdził wokalista i basista Gene Simmons, zapytany o zakończenie kariery.  

Fani zespołu będą mieli okazje zobaczyć ich po raz ostatni na polskiej scenie dokładnie 19 czerwca 2023 roku w TAURON Arenie Kraków. 

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory