Trzy mocne kawałki na Eurowizji 2023. Te rockowe brzmienia usłyszymy w finale!

REKLAMA
W sobotę 13 maja finał Eurowizji 2023! Choć większość utworów prezentowanych przez międzynarodowych artystów to raczej klimaty pop lub disco, trzy kraje zaprezentowały mocne kawałki. Prezentujemy rockowe utwory z 67. Konkursu Piosenki Eurowizji.
REKLAMA

Dwa lata temu Eurowizję wygrała włoska grupa Måneskin. Zespół zachwycił publiczność niepodrabialnym stylem i mocnym brzmieniem w utworze "Zitti e buoni". Dziś kapela grająca alternatywnego rocka jest rozpoznawalna na całym świecie.

REKLAMA

Zobacz także: Jak dobrze znasz zespół R.E.M.?

Rockowe utwory na Eurowizji 2023

Ciężkie brzmienia na Eurowizji 2023 są rzadkością. Choć co roku prezentują się zespoły, które stronią od popu, raczej nie stają na podium zbyt często. Tym razem się to zmieni?

W finale Eurowizji 2023 usłyszymy aż trzy rockowe utwory! W sobotę 13 maja na scenie w Liverpoolu zaprezentują się zespoły ze Słowenii, Chorwacji i Niemiec. Poznajcie ich sylwetki i posłuchajcie konkursowych piosenek.

Joker Out ze Słowenii

Grają piosenki z pogranicza rocka i pop rocka. Nie należą do najmocniejszych brzmień z trzech wspomnianych grup. Mimo to, na scenie pojawili się z mocnymi instrumentami! Na Eurowizji podczas drugiego półfinału zaprezentowali utwór "Carpe Diem".

REKLAMA

W skład zespołu wchodzą: Bojan Cvjetićanin, Jure Macek, Kris Guštin, Jan Peteh i Nace Jordan. Poniżej możecie posłuchać ich piosenki.

 

Let 3 z Chorwacji

Prawdziwi fani ciężkiej muzyki być może znają panów z Let 3. Na Eurowizji 2023 zaprezentowali piosenkę "Mama ŠC!". Historia tej grupy sięga jednak 1987 roku. Zespół powstał w Rijece z inicjatywy Davida "Mrle" Martinovicia i Zorana "Prlja" Prodanovicia.

Zespół znany jest z nietypowego podejścia do rocka, a zwłaszcza z obscenicznych występów na scenie. Tym razem zaprezentowali się w samych majtkach i mocnych makijażach.

 

Zobacz także: "Meteora" ma 20 lat!

REKLAMA

Lord of the Lost z Niemiec

Lord of the Lost to niemiecki zespół grający gotyckiego rocka. Grupa pochodzi z Hamburga. Powstała w 2007 roku z inicjatywy Chrisa Harmsa. Artyści występują w dopracowanych strojach, a ich koncerty są bogate w efekty pirotechniczne. Ten występ po prostu trzeba zobaczyć! Poniżej piosenka "Blood&Glitter".

 

Finał Eurowizji 2023

Finał Eurowizji 2023 już w sobotę 13 maja. Koncert rozpocznie się o 21:00 w Liverpoolu. Wyemituje go Telewizja Polska na kanale TVP1. Na scenie zaprezentuje się m.in. Blanka Stajkow z Polski. Zaśpiewa utwór "Solo".

Oprócz niej będzie można posłuchać występów 25 innych krajów. Są to: Albania, Cypr, Estonia, Belgia, Austria, Litwa, Australia, Armenia, Słowenia, Chorwacja, Mołdawia, Szwajcaria, Finlandia, Czechy, Izrael, Portugalia, Szwecja, Serbia, Norwegia, Ukraina, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy, Francja i Hiszpania.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory