Nie żyje Andy Rourke z The Smiths

REKLAMA
Zmarł były basista legendarnego zespołu rockowego. Miał 59 lat.
REKLAMA

Andy był jednym z założycieli zespołu The Smiths i grał w nim w latach 1982-1986 oraz 1986-1987. Był głównym basistą i pracował przy wszystkich czterech studyjnych albumach, w tym przy najbardziej znanych kawałkach kapeli takich jak "There Is a Light That Never Goes Out" czy "This Night Has Opend My Eyes". 

REKLAMA

Ponadto Rourke grał także w supergrupie Freebass wraz z Peterem Hookiem i Mniam ze Stones Roses oraz nagrywał m.in. z The Pretenders, Sinead O'Connor i wokalistką Cranberries, Dolores O'Riordan. 

"Z głębokim smutkiem zawiadamiamy, że Andy Rourke odszedł po długiej chorobie na raka trzustki. Andy zostanie zapamiętany jako miła i piękna dusza przez tych, którzy go znali, a jako niezwykle utalentowany muzyk przez fanów muzyki. Prosimy o prywatność w tym smutnym czasie" - poinformował Johnny Marr, były gitarzysta The Smiths i bliski przyjaciel Andiego. 

Z Johnnym znali się już od dziecka, później ta znajomość przerodziła się nie tylko w przyjaźń, ale i wspólne tworzenie muzyki. Gdy razem z Morrisseyem założyli The Smith, Johnny już wiedział kto będzie u jego boku grał na basie.  

Głos zabrał także producent płyt The Smiths, Stephen Street "Jestem niezwykle zasmucony tą wiadomością! Andy był wspaniałym muzykiem i uroczym facetem. Nie byłem jeszcze w stanie przeczytać żadnych innych wiadomości o szczegółach, ale przesyłam moje najgłębsze kondolencje i myśli jego przyjaciołom i rodzinie. Spoczywaj w pokoju". 

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory