Metalowa kapela Ghost zagrała utwór Tiny Turner. Niezwykły cover!

REKLAMA
Po śmierci wybitnej artystki Tiny Turner wielu artystów składa jej hołd. "Królowa rock'n'rolla" odeszła 24 maja 2023 w wieku 83 lat. Grupa Ghost przypomniała niedawno wielki przebój Tiny. Oto, jak brzmi metalowa wersja "We Don't Need Another Hero". Musicie to usłyszeć!
REKLAMA

Kim jest grupa Ghost? Ta kapela grająca muzykę metalową pochodzi ze Szwecji. Ogromną rozpoznawalność artyści zyskali dzięki mocnemu wizerunkowi scenicznemu. Również ich personalia są utrzymywane w tajemnicy. Znany jest tylko Tobias Forge. Wokalista opowiedział w rozmowie z pismem „Metal Hammer" o coverze utworu Tiny Turner.

REKLAMA
 

Tina Turner nie bez powodu była nazywana „królową rock’n’rolla"! Przyczyniła się do tego jej niezwykła osobowość sceniczna i muzyka, którą porwała pokolenia. Jej twórczość została doceniona na całym świecie, również przez artystów reprezentujących nieco inne gatunki. Wśród nich jest metalowa kapela Ghost. Kapela niedawno wydała płytę EP "Phantomime".

Znalazł się tam właśnie cover utworu Tiny Turner „We Don’t Need Another Hero". Warto przypomnieć, że tą piosenką w 1985 roku promowano filmowy hit „Mad Max". Jak przyznał lider Ghost, Tobias Forge: – Tina zasługuje na cały ten hołd, jaki oddają jej ludzie. Zawsze uwielbiałem „We Don’t Need Another Hero" i uważałem, że Tina Turner była świetną artystką – czytamy.

Już wcześniej lubiłem te piosenki, ale ten film [„What’s Love Got To Do With It" – red.] uświadomił mi, jak bardzo miała pod górkę. I z braku lepszego słowa, jak wielce zasłużony był jej sukces w latach 80. W jej wieku i po tym, co przeszła, ten sukces nie był taki oczywisty – dodał wokalista w rozmowie z „Metal Hammer".

Trzeba przyznać, że cover słynnego utworu Tiny Turner robi wrażenie. Warto posłuchać numeru w w wersji Ghost, by poznać nieco inną odsłonę popularnej piosenki. Przypomnijmy, że „We Don’t Need Another Hero" otrzymał nominacje do nagrody Grammy i Złotego Globu. Co więcej autorzy piosenek Terry Britten i Graham Lyle otrzymali w 1985 roku nagrodę Ivor Novello za najlepszą piosenkę muzyczną i tekstową.

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory