Iron Maiden gra od 48 lat, a po wyróżnieniu ani śladu. "Mamy to gdzieś"

REKLAMA
Iron Maiden to legendarny zespół, który od dekad zachwyca słuchaczy metalu. Wśród wszystkich nagród i wyróżnień brakuje jednego. Chodzi o obecność w Rocn'n'Roll Hall of Fame. Okazuje się, że zespół ma inne zdanie niż większość słuchaczy. Bruce Dickinson postanowił to skomentować.
REKLAMA

Iron Maiden to niezaprzeczalnie legenda cięższej muzyki. Brytyjski zespół odcisnął ogromne piętno na gatunku oraz całej branży. Za swoją działalność zostali uhonorowani wieloma nagrodami. Ich albumy sprzedały się w milionach egzemplarzy, a na koncerty wciąż przychodzą prawdziwe tłumy. Jedynym wyróżnieniem, którego zespół jeszcze nie otrzymał, jest umieszczenie w Rock’n’Roll Hall of Fame. Wokalista grupy Bruce Dickinson wypowiedział się ostatnio na ten temat.

REKLAMA

Zobacz także: Zespól z Festiwalu Klasyki Rocka w lineupie Czochraj Bobra Fest!

Rock’n’Roll Hall of Fame nie dla Iron Maiden?

Rock and Roll Hall of Fame to muzeum tzw. "hall of fame", czyli sala zasłużonych. Ma za zadanie honorować artystów rockowych oraz inne osoby, które przyczyniły się do rozwoju tej muzyki. Stoi ona otworem przed gwiazdami, które zadebiutowały co najmniej 25 lat temu. Iron Maiden wydają się być idealnymi kandydatami.

Rock and Roll Hall of Fame znajduje się w Cleveland, w stanie Ohio, w Stanach Zjednoczonych. Uhonorowani zostali już tacy artyści i gwiazdy jak m.in. David Bowie, Eric Clapton, Queen, Aerosmith, Black Sabbath, Metallica, Guns N’ Roses, Public Enemy czy Madonna. Wśród nich wciąż jednak nie znaleźli się muzycy z Iron Maiden.

REKLAMA

Zobacz także: Black Sabbath z jubileuszowym wydaniem"Live Evil"

Wokalista Iron Maiden komentuje

Bruce Dickinson, wokalista zespołu, udzielił ostatnio wywiadu dla brytyjskiego dziennika "The Telegraph". Poruszył tam temat braku Iron Maiden w Rock’n’Roll Hall of Fame. Okazuje się, że ma bardzo krytyczne zdanie na temat całego przedsięwzięcia i samej instytucji. Twierdzi, że Iron Maiden nie robi muzyki popularnej, dlatego nie pasuje do Hall of Fame.

"Mamy to gdzieś, bo ludzie, którzy nas kapują nie są ludźmi, którzy kierują przemysłem muzycznym. On jest kierowany głównie przez ludzi, którzy nie potrafiliby robić nic innego. Nie chcę być w Rock’n’Roll Hall Of Fame! Jeszcze nie umarliśmy. Niektórzy ludzie boją się metalu. Nie przez muzykę, ale przez fakt, że nie pasuje do ich wizji, jak powinna wyglądać muzyka popularna, a muzyka popularna jest jednorazowa. My nie robimy jednorazowej muzyki" - komentował Bruce DIckinson.

REKLAMA

Obecnie Iron Maiden odbywa trasę koncertową po Europie. 13 i 14 czerwca artyści zagrali koncerty w Tauron Arenie w Krakowie. Podczas europejskich występów grają utwory, których nigdy nie wykonywali na żywo. Być tego świadkami to prawdziwy must have dla fanów brytyjskiej kapeli.

Zobacz także: Metalowa kapela Ghost zagrała utwór Tiny Turner. Niezwykły cover!

REKLAMA

SŁUCHAJ ROCK RADIA

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Copyright © Grupa Radiowa Agory